Urząd Miejski zadłuża się na kolejne miliony

Atak antyszczepionkowców na... ratusz [ZDJĘCIA]

Rada Miejska w Sędziszowie Młp. zgodziła się na zaciągniecie kredytu długoterminowego w kwocie 5 220 000 zł. Obecne zadłużenie  gminy przekracza 24 miliony złotych.
Spłata kredytu ma nastąpić w latach 2023-32. Odsetki mają pokryć dochody gminy, a dokładniej podatki od nieruchomości oraz od osób prawnych i fizycznych.

– To nie jest kredyt, który nagle się pojawił, bo coś się wydarzyło. On był zapisany w budżecie gminy po stronie dochodów jako zaciągnięcie obligacji na kwotę 7 120 000 zł. My teraz z tego schodzimy o prawie dwa miliony złotych – tłumaczył radnym burmistrz Bogusław Kmieć.

Obecnie zadłużenie sędziszowskiej gminy wynosi przekracza już 24 miliony złotych.
– Cały czas spłacamy poprzednie kredyty, w tym roku będzie to ponad 4,8 mln zł.  Jeśli nic niedobrego się nie wydarzy, jeśli wystarczy nam na to co planujemy; to w porównaniu do ubiegłego roku nasze zadłużenie zwiększy się o około 350 tysięcy zł – oświadczył burmistrz.

Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.