Utonął mieszkaniec wsi Cierpisz. To kolejna taka tragedia na terenie gminy

Śmierć na dworcu w Ropczycach. 46-latek osunął się pod koła pociągu [ZDJĘCIA]

Wczoraj w miejscowości Cierpisz 80-letni mężczyzna, idąc wzdłuż rzeki prawdopodobnie poślizgnął się i wpadł do wody. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować To druga taka tragedia na terenie gminy Sędziszów Młp. w ostatnim czasie.

W piątek (30.06), po godzinie 20 na miejscu interweniowały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Czarna Sędziszowska i Cierpisz. Byli też strażacy z Ropczyc, policjanci i ratownicy medyczni.
– Udaliśmy się nad rzekę, gdzie według zgłoszenia tonął mężczyzna. Do działań wyjechał zastęp w 4-osobowej obsadzie. Zabezpieczyliśmy miejsca zdarzenia oraz przystąpiliśmy do prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej.

– Niestety pomimo naszych starań oraz ratowników medycznych mężczyzny nie udało się uratować. Przed godz. 22 wróciliśmy do koszar Składamy wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego – przekazali druhowie OSP Cierpisz.

Starszy mężczyzna utonął nieopodal swojej posesji. W pewnym momencie pośliznął się i wpadł do wody. Prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek.
To kolejna taka tragedia w ostatnim czasie na terenie gminy Sędziszów Młp. W czwartek (22.06) w kąpielisku „Lazurowe Wybrzeże” w Czarnej Sędziszowskiej utonął 49-letni mężczyzna. Wszedł on do wody w części zbiornika, gdzie obowiązywał zakaz kąpieli.

Burmistrz Bogusław Kmieć wyraził swoje ubolewanie. Podkreślił, że śmierć 49-latka była wynikiem naruszenia przez niego zasad bezpieczeństwa.

Włodarz zaapelował też do wszystkich użytkowników kąpieliska o przestrzeganie zakazów i nakazów, których celem – jak zaznaczył – jest poprawa bezpieczeństwa, a nie utrudnianie czyjegoś życia.
Burmistrz Kmieć o utonięciu 49-latka w zalewie w Czarnej Sędziszowskiej: – Naruszył zasady bezpieczeństwa

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.