W Czarnej Sędziszowskiej powstanie kąpielisko

W Czarnej Sędziszowskiej powstanie kąpielisko

To dobra wiadomość. W Czarnej Sędziszowskiej powstanie strzeżone kąpielisko z plażą. Jego zarządcą będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ratusz jest w trakcie przejmowania wyrobiska od firmy Kruszgeo.

W Czarnej Sędziszowskiej ma powstać między innymi brodzik dla dzieci o głębokości około 70 cm.
Będzie też kąpielisko główne ograniczone bojami. W najgłębszym miejscu ma mieć 7 metrów – mają tam być pomosty do skoków do wody.

Pojawi się stanowisko ratownika z kołami ratunkowymi. Będą tam również leżaki plażowe oraz parasole. Powyżej skarpy, od strony ścieżki proponuje się usytuowanie koszy na śmieci, toalet ogólnodostępnych i przebieralni.

W planie jest także tyrolka z której będzie można skoczyć do wody lub dojechać na plażę. W części północnej zalewu ma powstać miejsca wypoczynku.

W Czarnej Sędziszowskiej powstanie kąpielisko
Na wschodzie proponuje się z kolei nabrzeże na kształt tarasów w formie amfiteatru, z podestem drewnianym, zakończonym altaną na wodzie.

Inwestycja ma być realizowana z dotacji z zewnątrz: Unii Europejskiej lub Krajowego Planu Odbudowy.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.