Sędziszowskie Kino Jedność czeka modernizacja

Sędziszowskie Kino Jedność czeka modernizacja

Kino Jedność zmieni swoje oblicze. Pojawią się tam nowe i wygodne fotele. Wymieniona zostanie również posadzka, pomalują sufit, a przy scenie pojawiają̨ się̨ nowe kotary.

Kino Jedność, który mieści się w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp., czeka modernizacja. Urząd Miejski pozyskał na ten cel 260 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury.
– Już̇ za kilka miesięcy widzowie usiądą̨ w wygodnych fotelach, z miejscem na napoje. W całej sali kinowej wymieniona zostanie również̇ posadzka, pomalowany sufit, a przy scenie pojawiają̨ się̨ nowe kotary. Dzięki temu będziemy oglądać́ nowości filmowe nie tylko w doskonałej jakości obrazu i dźwięku, ale też w nowoczesnym kinowym otoczeniu – napisał na Facebooku burmistrz Sędziszowa Młp., Bogusław Kmieć.

To nie pierwsza modernizacja Kina Jedność. Ostatnio miało to miejsce pięć lat temu. Zostało ono wówczas doposażone w nowoczesny sprzęt dzięki dotacji z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Dofinansowanie przyznał również ratusz.

Dzięki temu udało się wyposażyć kino w technologię 4K, która gwarantuje najwyższą jakość obrazu.
Remont przeszedł również hol kinowy, gdzie powstały kasy biletowe, a także wzorem innych nowoczesnych kin, stoisko z popcornem i napojami.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.