W Małej znaleźli trzynaście pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej

W Małej znaleźli trzynaście pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej

Podczas prac polowych w Małej, koło Ropczyc natrafiono na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Saperzy znaleźli tam w sumie aż trzynaście pocisków artyleryjskich.

We wtorek (05.09), podczas wykonywania prac rolnych w Małej znalezione dwa niewybuchy.
Jak się okazało, były to pociski artyleryjskie kalibru 76 mm, pochodzące z czasów II wojny światowej.

Wezwani policjanci z Ropczyc zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów. Kiedy ci dotarli na miejsce teren został dokładnie sprawdzony.

W wyniku podjętych działań ujawniono łącznie 13 sztuk pocisków artyleryjskich kal. 76 mm. Dzisiaj patrol minerski zabezpieczył niewybuchy. Trafią one na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.
Policja przypomina, żeby w przypadku znalezienia niewybuchu, nigdy go nie dotykać, ani tym bardziej – przenosić. Takie znalezisko mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Dlatego niezwłocznie informujmy o tym fakcie odpowiednie służby.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.