Wielkie gwiazdy muzyki na Dino Top Festiwal

Wielkie gwiazdy muzyki na Dino Top Festiwal

Poznaliśmy szczegóły szóstej edycji Dino Top Festiwal, który odbędzie się pod koniec maja w Sędziszowie Młp. Gwiazdami będą: Dawid Kwiatkowski, Sara James, zespół Smokie oraz grupa Electric Light Orchestra.

Dino Top Festiwal w Sędziszowie Małopolskim odbywać się będzie w piątek i sobotę (27-28.05).

W pierwszy dzień w Miejsko Gminnym Ośrodki Kultury wystąpią finaliści konkursu na interpretację piosenek Krzysztofa Krawczyka. Laureaci tego przeglądu wystąpią w sobotę na Rynku.
Zaprezentują się tam również gwiazdy tegorocznej edycji imprezy: Dawid Kwiatkowski, Sara James oraz zespoły Smokie i Electric Light Orchestra.

– Sędziszów Małopolski jest tylko stolicą najpiękniejszego oświetlenia, ale też piosenki. Nie żartuję sobie, bo Dino Top to impreza potrzebna, lubiana i ciesząca się dużą popularnością zarówno wśród odbiorców, ale i uczestników. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat gościliśmy tu naprawdę niebanalne i wielkie gwiazdy. W tym roku będzie podobnie – powiedział Przemysław Tejkowski, prezes Polskiego Radia Rzeszów.

Dino Top dla Poli

Bogusław Kmieć, burmistrz Sędziszowa Młp. zaznaczył, że podczas Dino Top Festiwal prowadzona będzie zbiórka na leczenie maleńkiej Poli.

– To kilkumiesięczne dziecko. Pola urodziła się 5 stycznia, a 11 kwietnia zdiagnozowano u niej rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka walczy o życie. Potrzebuje pilnej w terapii genowej, która jednak kosztuje ponad 9 200 000 zł. Dlatego podczas festiwalu będzie prowadzona zbiórka na małej Poli. Jak dziś patrzyłem jej rodzice mają zebrane ponad 200 000 zł, więc nieco ponad dwa procent tej kwoty – zaznaczył burmistrz.
Wystąpi również Walentyna Masłowska, która zaprezentuje polskie i ukraińskie utwory.

–  Nie tak dawno mogliśmy ją oglądać w „Szansie na Sukces”. Od lat mieszka i studiuje w naszym kraju, doskonale mówi po polsku, wspiera też swoich rodaków.  My poprzez jej występ chcieliśmy również zaakcentować naszą solidarność z Ukrainą – mówił Bogusław Kmieć.

Burmistrz podkreślił, że Dino Top Festiwal będzie wielką promocją dla Sędziszowa Młp.

– Mam nadzieję, że publiczność dopisze. Liczymy na to, bo gwiazdy, które wystąpią na festiwalu to nie tylko pierwsza półka polska, ale i światowa. Z pewnością będzie to wielka uczta muzyczna i wielkie wydarzenie dla województwa podkarpackiego. Jest duża szansa na to, że będzie ten festiwal transmitowany w paśmie ogólnopolskim TVP, więc cała Polska zobaczy co się dzieje Sędziszowie Młp. Będzie to promocja dla mojego miasta niesamowita – dodał.
Wielkie gwiazdy muzyki na Dino Top Festiwal
O tym, co nas czeka podczas szóstej edycji Dino Top Festiwal, przedstawili podczas dzisiejszej konferencji przed sędziszowskim ratuszem burmistrz Bogusław Kmieć, Przemysław Tejkowski – prezes Polskiego Radia Rzeszów, oraz Józef Marusz – dyrektor TVP Rzeszów. Zdjęcie: Urząd Miejski w Sędziszowie Młp.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.