Musieli zwiększyć wydatki na modernizację ulic

Wielomilionowa inwestycja w Będziemyślu

Rosnące ceny usług i materiałów budowlanych robią swoje. Efekt? Rada Miejska w Sędziszowie Młp. musiała zwiększyć wydatki na modernizację ulic o 368 tysięcy złotych.
W tegorocznym budżecie gminy zapisano 600 000 zł na przebudowę ulicy bocznej ul. Działkowej. Okazało się, że to za mało. Radni byli więc zmuszeni zwiększyć fundusze na ten cel o 100 000 zł.

Podobna historia była z modernizacją ulicy Szkolnej wraz z budową przy niej chodnika. Zaplanowano na to 200 000 zł, zabrakło jednak 76 000 zł.

Ponadto radni zdecydowali o dodatkowych 48 000 zł na modernizację drogi wewnętrznej w Zagorzycach Dolnych i 100 000 zł na rozbudowę ulicy Witosa.

Burmistrz Bogusław Kmieć tłumaczył, że zwiększenie kwot ma związek z wynikami przetargów.
– Albo rezygnujemy z tych inwestycji, albo dokładamy brakującej kwoty i je realizujemy. Moją propozycją jest to drugie rozwiązanie. Tym bardziej, że te koszty cały czas rosną. I nie mam pewności, że za kolejne przetargiem nie będzie dołożyć jeszcze więcej – zaznaczył burmistrz.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.