Wielomilionowa inwestycja w Będziemyślu

Wielomilionowa inwestycja w Będziemyślu

Wkrótce rozpocznie się pierwszy etap budowy kanalizacji sanitarnej w Będziemyślu. Pomoże w tym 2,5 mln zł, które Urząd Miejski w Sędziszowie Młp, pozyskał z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcę inwestycji i jej koszt mamy poznać lada dzień.
To nie jedyne przedsięwzięcie w Będziemyślu. Od pewnego czasy trwa budowa stacji uzdatniania wody. Ratusz na ten cel pozyskał 2,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Teraz, także z PROW, gmina stara się o kolejne 3 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej w tej samej miejscowości.

– Jako że nabór wniosków może odbyć w ostatnim kwartale b.r., inwestycję rozpoczniemy już teraz, etapując ją. Pierwszą część chcemy rozpocząć jak najszybciej. Już w lipcu powinniśmy poznać wykonawcę zadania. Mamy też środki, bo pozyskaliśmy z Funduszu Inwestycji Lokalnych 2,5 mln zł – mówi burmistrz Bogusław Kmieć.

Na pierwszy etap kanalizowania Będziemyśla trafi też dotacji pozyskanej z PROW na budowę stacji uzdatniania wody. To oznacza pewien problem.
– Musimy rozliczyć się z tych pieniędzy do marca 2023 roku. Jak na tak wielką inwestycję liniową, jaką jest budowa kanalizacji, to nie jest to długi czas. Trzeba włożyć mnóstwo rur w ziemię, pracować na terenach posesji. Nie jest to proste. Jest jeszcze okres zimowy, gdzie w zależności od aury prace mogą być wstrzymane nawet na kilka miesięcy – zaznacza burmistrz.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.