Wilki w sędziszowskiej gminie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wilki w sędziszowskiej gminie [ZDJĘCIA, WIDEO]

W ostatnim czasie w co najmniej w trzech miejscach gminy Sędziszów Młp. mieszkańcy natknęli się na dzikie zwierzęta, które wyglądają jak wilki. Zdjęcia i nagrania wideo ze „spotkania” z nimi pojawiły się w sieci.

O tym, że w sędziszowskiej lasach można spotkać wilki, mówi się od dawna. Teraz są na to dowody.
Ponad miesiąc temu jeden z mieszkańców opublikował w Internecie krótki film. Wykonał go jadąc drogą Kolbuszowa – Sędziszów Młp.  Prawdopodobnie są to okolice Czarnej Sędziszowskiej.

Na nagraniu widzimy czworonoga, który wygląda jak wilk. Internauci wskazują, że z takimi zwierzętami w tym rejonie spotkali się nie raz…

Mniej więcej w tym samym czasie wilk widziany był także w Będziemyślu. Z kolei wczoraj (16.10) ktoś uwiecznił go spacerującego po Kawęczynie. Spotkano go obok ronda i przy lokalnym sklepie.
Wilki z natury są zwierzętami płochliwymi. Gdy zbliżają się już do siedzib ludzkich, jest to przejaw ich instynktu. Kierują się nim w poszukiwaniu pokarmu, czasem jest to zwykła ciekawość.

Łupem wilków padają najczęściej owce i sarny. Rzadziej atakują konie, kozy czy daniele. Natomiast przed ludźmi odczuwają naturalny strach. Zdarza się, że mogą przyglądać się samochodom. Mogą też podczas bezpośredniego spotkania przyglądać się nam dłuższą chwilę i nie uciekać od razu.

Jednak jak każde dzikie zwierzęta, mogą zachować się też w sposób trudny do przewidzenia. Robią tak, kiedy są prowokowane, chore lub zranione.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.