Wilki w sędziszowskiej gminie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wilki w sędziszowskiej gminie [ZDJĘCIA, WIDEO]

W ostatnim czasie w co najmniej w trzech miejscach gminy Sędziszów Młp. mieszkańcy natknęli się na dzikie zwierzęta, które wyglądają jak wilki. Zdjęcia i nagrania wideo ze „spotkania” z nimi pojawiły się w sieci.

O tym, że w sędziszowskiej lasach można spotkać wilki, mówi się od dawna. Teraz są na to dowody.
Ponad miesiąc temu jeden z mieszkańców opublikował w Internecie krótki film. Wykonał go jadąc drogą Kolbuszowa – Sędziszów Młp.  Prawdopodobnie są to okolice Czarnej Sędziszowskiej.

Na nagraniu widzimy czworonoga, który wygląda jak wilk. Internauci wskazują, że z takimi zwierzętami w tym rejonie spotkali się nie raz…

Mniej więcej w tym samym czasie wilk widziany był także w Będziemyślu. Z kolei wczoraj (16.10) ktoś uwiecznił go spacerującego po Kawęczynie. Spotkano go obok ronda i przy lokalnym sklepie.
Wilki z natury są zwierzętami płochliwymi. Gdy zbliżają się już do siedzib ludzkich, jest to przejaw ich instynktu. Kierują się nim w poszukiwaniu pokarmu, czasem jest to zwykła ciekawość.

Łupem wilków padają najczęściej owce i sarny. Rzadziej atakują konie, kozy czy daniele. Natomiast przed ludźmi odczuwają naturalny strach. Zdarza się, że mogą przyglądać się samochodom. Mogą też podczas bezpośredniego spotkania przyglądać się nam dłuższą chwilę i nie uciekać od razu.

Jednak jak każde dzikie zwierzęta, mogą zachować się też w sposób trudny do przewidzenia. Robią tak, kiedy są prowokowane, chore lub zranione.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.