Włamywał się do domów na terenie Ropczyc. Ukradł ponad pół tony stali

Poszukiwana para wpadła w Ropczycach. Ją ścigano za alimenty, jego za narkotyki

Dziesięć lat więzienia grozi 50-letniemu mieszkańcowi Ropczyc, który okradł dwa opuszczone domy. Jego łupem padło ponad pół tony różnego rodzaju elementów metalowych.
Na trop złodzieja policjanci wpadli w ubiegłym tygodniu. Ich przypuszczenia się potwierdziły.

Mężczyzna w lutym 2023 roku włamał się do jednego z niezamieszkałych domów na terenie Ropczyc, skąd ukradł kilkadziesiąt metalowych kątowników.

Dwa miesiące później dokonał kolejnej tego typu kradzieży z innej posesji, także na terenie Ropczyc. Łącznie jego łupem padło prawie 600 kg różnego rodzaju elementów i rzeczy stalowych.
Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wracał po rzeczy kilka razy, a następnie sprzedawał je w skupie złomu. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.