Zadzwonił do niej pracownik banku. Cudem uniknęła utraty 50 tysięcy złotych

Sędziszowianka oszukana na... ozdoby choinkowe

Fałszywy pracownik banku namówił mieszkankę powiatu ropczycko-sędziszowskiego na wpłatę 50 000 zł na wskazane przez niego konto.
W poniedziałek (19.06) w budynku komendy policji w Ropczycach zjawiła się 32-letnia kobieta. Zgłosiła ona oszustwo metodą na „pracownika banku’’.

Z jej relacji wynika, że zadzwoniła do niej mężczyzna podający się za pracownika banku. Powiedział jej, że ktoś włamał się na jej konto bankowe i złożył wniosek o pożyczkę na kwotę prawie 50 tys. złotych.

Rozmówca przekonał kobietę, że aby nie stracić tych pieniędzy, musi zalogować się na swoje konto, a następnie pieniądze wpłacić na inne konto.
32-latka wykonała wszystkie polecenia „pracownika banku”. Wypłaciła pieniądze, wpłaciła je w innym banku i zleciła przelew na wskazane konto.

Podczas tych operacji, mężczyzna cały czas rozmawiał z pokrzywdzoną przez telefon, każąc jej czekać na e-mail potwierdzającego anulowanie pożyczki.

Kobieta, przeczuwając, że to oszustwo, przerwała rozmowę. Następnie zadzwoniła na infolinię banku, gdzie potwierdzono jej przypuszczenia. O tym fakcie powiadomiła placówki banków, w których wykonywała operacje finansowe, a następnie policjantów.
Na szczęście dzięki temu, że 32-latka szybko zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. A dzięki funkcjonariuszom, którzy przyjmowali zgłoszenie, dostęp do konta został szybko zablokowany.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.