Zadyma w sędziszowskim komisariacie policji. Wulgarnie obrażał mundurowych, groził im pozbawieniem życia

Sędziszowscy policjanci uratowali życie 47-latka

Kara trzech lat więzienia grozi 47-letniemu mieszkańcowi gminy Sędziszów Małopolski, który w sposób wulgarny obrażał policjantów i groził im śmiercią. Zrobił to na… komisariacie.

Zaczęło się od tego, że początkiem tego miesiąca policjanci udali się do jednego z sędziszowskich sklepów. Miało tam dojść do awantury.

Funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących ze sklepu, obaj odpowiadali rysopisowi podanemu w zgłoszeniu.

Osobnicy ci szli w kierunku siedziby miejscowej policji. Okazało się, że właśnie tam chcieli wyjaśnić zaistniałą w punkcie handlowym sytuację.

Będąc już w komisariacie jeden z mężczyzn (47 l.) zaczął wypowiadać słowa wulgarne pod adresem funkcjonariuszy. Grozić im też śmiercią.

Następnie próbował oddalić się, ale bezskutecznie. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

47-letni mieszaniec gminy Sędziszów Małopolski usłyszał zarzuty. Dotyczą one „znieważenia funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich czynności służbowych oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych”.

Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.