Kradł olej napędowy z ciągników siodłowych, które… przewoził. Wpadł w Ropczycach

Zamknęli go w garażu, szczuli psem i grozili "bronią"
Zdjęcie ilustracyjne.

Nawet 10 lat więzienia grozi 41-letniemu pracownikowi firmy transportowej, który kradł olej napędowy z baków ciągników siodłowych, które… przewoził. Wpadł na stacji benzynowej w Ropczycach.   

W miniony piątek (26.01) policjanci z Sędziszowa Małopolskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa z pojazdów ciężarowych.

Do przestępstwa miało dojść na terenie jednej ze stacji benzynowych w Ropczycach.

Kierowca, którego zadaniem było dostarczenie do jednej z firm dwóch ciągników siodłowych, ukradł paliwo z baków pojazdów, które przewoził na naczepie. Kiedy zorientował się, że został przyłapany na gorącym uczynku przez świadka, próbował jakoś „załagodzić sprawę”.

Widząc, że jego tłumaczenia nie przynoszą efektów, ruszył ze stacji w kierunku miejsca rozładunku. Tam zatrzymali go policjanci.

W rozmowie z mundurowymi 41-latek tłumaczył, że włamał się do zbiornika z paliwem. Następnie upuścił olej napędowy i go sobie przywłaszczył.

Jak stwierdził, nie chciał go sprzedawać tylko spożytkować, bo ma „diesla”. Przywłaszczył około 165 litrów oleju napędowego.

41-latek usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem, kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.