Znamy listę osób, które zamieszkają na Wspólnej

Znamy listę osób, które zamieszkają na Wspólnej

Poznaliśmy listę osób, które zamieszkają w 42. lokalach bloku przy ulicy Wspólnej. Będzie to pierwsza w Sędziszowie Młp. inwestycja realizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Ideą Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej są bardzo atrakcyjne warunki najmu. Wygląda to tak, że najpierw wpłacamy zaledwie 10-15 procent wkładu własnego. Następnie program zapewnia nam możliwość dojścia do własności po 20-30 latach.
Zamieszkać na Wspólnej

W Sędziszowie Młp. wszystko zaczęło się w kwietniu 2021 roku, kiedy to Rada Miejska zobowiązała władze gminy do objęcia udziałów w spółce SIM Podkarpacie. Na ten cel udało się pozyskać trzy miliony złotych z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Kolejnym etapem było zlecenie opracowania dokumentacji projektowej. To dało podstawę do pozyskania dotacji z tego samego źródła na budowę bloku. Powstanie on na działce o powierzchni około 20 arów przy ulicy Wspólnej, obok boiska „Orlik”.

Najważniejszą częścią przedsięwzięcia był nabór najemców przyszłych lokali. Trwał on od 15 maja do 15 czerwca. W sumie złożono 72 wnioski, a do dyspozycji jest tylko 42 mieszkania.

W związku z tak dużym zainteresowaniem Rada Miejska uchwaliła regulamin naboru, określające pewne kryteria. Dwa najważniejsze z nich to odpowiednio niski dochód na członka rodziny i obowiązek bycia mieszkańcem gminy Sędziszów Młp. Warunki formalne spełniło 69 wniosków.
Na lokale o powierzchni 70. metrów kwadratowych (trzy sypialnie, salon z aneksem kuchennym, łazienka z toaletą) chętnych było 19. rodzin.

Największym zainteresowaniem sędziszowian cieszyły się mieszkania o pow. 60 mkw. (dwie sypialnie, salon z aneksem kuchennym toaleta z łazienką). Ubiegało się o nie 33. najemców. Na najmniejsze lokale o pow. 40 mkw. chętnych było 17. rodzin z ternu gminy.

Lista w Ratuszu

Wnioski oceniano pod względem merytorycznym. Przy równej liczbie punktów decydowała data złożenia wniosku. Na tej podstawie w czwartek (23.o6) ogłoszono imiona i nazwiska szczęśliwców.

Listę najemców w Ratuszu uroczyście powiesiła Anna Olech, kierownik Referatu Spraw Organizacyjnych i Obywatelskich z Urzędu Miejskiego.

Znamy listę osób, które zamieszkają na Wspólnej

Następnie Nikola Opiela, przedstawicielka spółki SIM Podkarpacie, wykona telefony do wszystkich osób, którzy składali wnioski do naboru.

– Poinformuję ich o ocenie i liczbie uzyskanych punktów. Osoby te będą miały możliwość wglądu do dokumentacji. Osoby, które zakwalifikowały się do programu, będą z nami podpisywać umowy o partycypacji – oświadczyła Nikola Opiela.

Kiedy ruszy inwestycja, i kiedy rodziny będą mogły się wprowadzić do mieszkań przy Wspólnej?

– Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku j uda się rozpocząć prace budowlane przy tej inwestycji. Jak wszystko dobrze pójdzie, już późną jesienią 2023 roku lub początkiem 2024 r. mieszkańcy będą mogli wprowadzać do tego pięknego budynku – powiedział burmistrz Bogusław Kmieć.

Znamy listę osób, które zamieszkają na Wspólnej
Zdjęcia: UM w Sędziszowie Młp.
Ogromne zainteresowanie lokalami SIM w Sędziszowie Młp. spowodowało, że miasto postanowiło ubiegać się o dotacje na budowę kolejnych tego typu bloków. Powstaną one na ponad hektarowej działce, także przy ulicy Wspólnej.

W tym też celu przystąpiono do sporządzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Założenia są takie, że mogą tam powstać dwa budynki o wysokości do 35. metrów. W blokach o 11. kondygnacjach ma znaleźć się około 120. lokali.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.