Znamy listę osób, które zamieszkają na Wspólnej

Znamy listę osób, które zamieszkają na Wspólnej

Poznaliśmy listę osób, które zamieszkają w 42. lokalach bloku przy ulicy Wspólnej. Będzie to pierwsza w Sędziszowie Młp. inwestycja realizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Ideą Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej są bardzo atrakcyjne warunki najmu. Wygląda to tak, że najpierw wpłacamy zaledwie 10-15 procent wkładu własnego. Następnie program zapewnia nam możliwość dojścia do własności po 20-30 latach.
Zamieszkać na Wspólnej

W Sędziszowie Młp. wszystko zaczęło się w kwietniu 2021 roku, kiedy to Rada Miejska zobowiązała władze gminy do objęcia udziałów w spółce SIM Podkarpacie. Na ten cel udało się pozyskać trzy miliony złotych z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Kolejnym etapem było zlecenie opracowania dokumentacji projektowej. To dało podstawę do pozyskania dotacji z tego samego źródła na budowę bloku. Powstanie on na działce o powierzchni około 20 arów przy ulicy Wspólnej, obok boiska „Orlik”.

Najważniejszą częścią przedsięwzięcia był nabór najemców przyszłych lokali. Trwał on od 15 maja do 15 czerwca. W sumie złożono 72 wnioski, a do dyspozycji jest tylko 42 mieszkania.

W związku z tak dużym zainteresowaniem Rada Miejska uchwaliła regulamin naboru, określające pewne kryteria. Dwa najważniejsze z nich to odpowiednio niski dochód na członka rodziny i obowiązek bycia mieszkańcem gminy Sędziszów Młp. Warunki formalne spełniło 69 wniosków.
Na lokale o powierzchni 70. metrów kwadratowych (trzy sypialnie, salon z aneksem kuchennym, łazienka z toaletą) chętnych było 19. rodzin.

Największym zainteresowaniem sędziszowian cieszyły się mieszkania o pow. 60 mkw. (dwie sypialnie, salon z aneksem kuchennym toaleta z łazienką). Ubiegało się o nie 33. najemców. Na najmniejsze lokale o pow. 40 mkw. chętnych było 17. rodzin z ternu gminy.

Lista w Ratuszu

Wnioski oceniano pod względem merytorycznym. Przy równej liczbie punktów decydowała data złożenia wniosku. Na tej podstawie w czwartek (23.o6) ogłoszono imiona i nazwiska szczęśliwców.

Listę najemców w Ratuszu uroczyście powiesiła Anna Olech, kierownik Referatu Spraw Organizacyjnych i Obywatelskich z Urzędu Miejskiego.

Znamy listę osób, które zamieszkają na Wspólnej

Następnie Nikola Opiela, przedstawicielka spółki SIM Podkarpacie, wykona telefony do wszystkich osób, którzy składali wnioski do naboru.

– Poinformuję ich o ocenie i liczbie uzyskanych punktów. Osoby te będą miały możliwość wglądu do dokumentacji. Osoby, które zakwalifikowały się do programu, będą z nami podpisywać umowy o partycypacji – oświadczyła Nikola Opiela.

Kiedy ruszy inwestycja, i kiedy rodziny będą mogły się wprowadzić do mieszkań przy Wspólnej?

– Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku j uda się rozpocząć prace budowlane przy tej inwestycji. Jak wszystko dobrze pójdzie, już późną jesienią 2023 roku lub początkiem 2024 r. mieszkańcy będą mogli wprowadzać do tego pięknego budynku – powiedział burmistrz Bogusław Kmieć.

Znamy listę osób, które zamieszkają na Wspólnej
Zdjęcia: UM w Sędziszowie Młp.
Ogromne zainteresowanie lokalami SIM w Sędziszowie Młp. spowodowało, że miasto postanowiło ubiegać się o dotacje na budowę kolejnych tego typu bloków. Powstaną one na ponad hektarowej działce, także przy ulicy Wspólnej.

W tym też celu przystąpiono do sporządzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Założenia są takie, że mogą tam powstać dwa budynki o wysokości do 35. metrów. W blokach o 11. kondygnacjach ma znaleźć się około 120. lokali.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.