Akcja „Znicz” w powiecie. Sprawdź gdzie parkować

Śmierć na dworcu w Ropczycach. 46-latek osunął się pod koła pociągu [ZDJĘCIA]

W okresie Dnia Wszystkich Świętych wielu z nas odwiedza groby swych bliskich. W tym czasie należy spodziewać się akcji „Znicz 2021”, czyli wzmożonych patroli policyjnych.

Podczas akcji „Znicz” policjanci będą reagować na: przekraczanie limitów prędkości, na stan trzeźwości  kierowców oraz prawidłowe przewożenie pasażerów.
Aby usprawnić dojazdy do cmentarzy wprowadzono zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem w trasę. Stosowanie się do wskazówek policjantów z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach.

Dzień Wszystkich Świętych na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego:

  • W Ropczycach na dwukierunkowej ulicy Piłsudskiego ruch odbywał się będzie w jednym kierunku, od ulicy Wyszyńskiego do ulicy Konarskiego.
  • Lubzina – zakaz parkowania na poboczu drogi krajowej nr 94 i w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową Lubzina – Paszczyna.
  • W Górze Ropczyckiej – wjazd na parking cmentarny będzie możliwy od drogi powiatowej Sędziszów Młp – Zagorzyce, następnie drogą gminną wzdłuż cmentarza, której nastąpi przekształcenie w drogę jednokierunkową. Wyjazd będzie odbywał się poprzez park „Buczyna” ulicą Parkową do drogi powiatowej nr 1342 R.
  • W Nockowej – dojazd do cmentarza od strony kościoła drogą gminną relacji Nockowa – Olimpów. Na odcinku wzdłuż cmentarza będzie oba drogą jednokierunkową. Wyjazd w kierunku Szkoły Podstawowej w Nockowej do drogi powiatowej nr 1338R i wytwórni parkietów do drogi 1337R. Zakaz wjazdu na drogę gminą od skrzyżowania w Wiercanach / droga na Będzienicę i Nockową.
  • W Sędziszowie Małopolskim w drogi jednokierunkowe zmienią się ulice Maciąga i Kapucyńska. Wjazd zorganizowano od ulicy Jana Pawła II, natomiast wyjazd będzie Aleją 1000-lecia.

W Sędziszowie Młp., Górze Ropczyckiej i Nockowej, w rejonie cmentarzy działania policjantów wspierane będą przez członków Jednostki Strzeleckiej z Sędziszowa Młp.
Policja apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do sygnałów  funkcjonariusza kierującego ruchem.

– Pamiętajmy także, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych kwot pieniędzy, niż potrzebujemy. Zwracajmy także uwagę na sposób przechowywania dokumentów, kluczy oraz przedmiotów wartościowych, aby nie stały się łupem przestępców. Przed wyjazdem nie zapomnijmy także zamknąć domów i mieszkań – przekazują mundurowi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.