Atak antyszczepionkowców na… ratusz [ZDJĘCIA]

Atak antyszczepionkowców na... ratusz [ZDJĘCIA]

Sędziszowski Ratusz padł ofiarą wandali. Na elewacji budynku, w którym siedzibę mają władze gminy, pojawiły się wulgarne rysunki i napisy o charakterze antyszczepionkowym.

Położony w sercu Sędziszowa Młp. Ratusz powstał w XVII wieku. To zabytkowy obiekt – dwukondygnacyjny, podpiwniczony, wzniesiony na planie prostokąta.
Fasada frontowa budowli posiada wieżę. Jej okna są neogotyckie. W Ratuszu, tak jak przed wiekami, swoją siedzibę mają władze miejskie.

Obiekt jest symbolem Sędziszowa Młp. Dlatego takim szokiem dla wielu było to, co się dziś z nim stało. Na elewacji budynku pojawiły się wypisane czarnym sprayem wulgarne napisy.

Są to między innymi: „Covid 19 Kłamstwo”, „Czwarta szpryca”, „Wstydzi się Was kraj”. Był też rysunek męskich genitaliów. Sprawę zgłoszono na policję.

– Jestem zdruzgotany tym, co się stało. Tak zniszczony ratusz był chyba tylko wtedy, kiedy były działania wojenne – załamywał ręce w lokalnych mediach burmistrz Bogusław Kmieć.
Włodarz zapowiedział też, że najprawdopodobniej wyznaczy nagrodę za pomoc we wskazaniu sprawcy, bądź sprawców tego aktu wandalizmu.

Obecnie policja prowadzi czynności w tej sprawie. Sprawdza między innymi nagrania z monitoringu.

Zdjęcia: TV Sędziszów Młp.

Atak antyszczepionkowców na... ratusz [ZDJĘCIA]

Atak antyszczepionkowców na... ratusz [ZDJĘCIA]
Atak antyszczepionkowców na... ratusz [ZDJĘCIA]

Atak antyszczepionkowców na... ratusz [ZDJĘCIA]

3 thoughts on “Atak antyszczepionkowców na… ratusz [ZDJĘCIA]”

  1. Ciekawe z czyich pieniędzy będzie finansowana ta nagroda. Nie popieram takiego niszczenia bo to i tak wszystko pójdzie na remont z naszych pieniędzy bo Państwo ich nie ma.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.