Znacznie przekroczyła prędkość, stanie przed sądem

Pędził przez Sędziszów Młp. z prędkością 121 km/h

Brawurowa jazda może mieć bardzo poważne konsekwencje. Przekonała się o tym 23-letnia kierująca audi, która znacznie przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania, wkrótce stanie przed sądem.
Do zdarzenia doszło wczoraj (19.01) przed godziną 10, w Kamionce. Policjanci zatrzymali tam audi. Powodem kontroli była nadmierna prędkość, jaką poruszał się pojazd. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierująca samochodem, jechała o 53 km/h za szybko.

Kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na nią mandat w wysokości 1500 złotych.

Kierująca odmówiła przyjęcia kary. W związku z tym, po stosownych czynnościach, sprawa trafi do sądu.
Policja przypomina, że od 1 stycznia 2022 roku kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów.

  • do 30 km/h – 400 zł
  • 31 do 40 km/h – 800 zł
  • 41-50 km/h – 1000 zł
  • 51-60 km/h – 1500 zł
  • 61-70 km/h – 2000 zł
  • 71 km/h i więcej – 2500 zł.

Znacząco wzrosły też mandaty za inne wykroczenia. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który już znajduje się na przejściu „kosztować będzie” 1500 zł.

Tyle samo zapłaci również kierujący, który wyprzedzi inny pojazd na „pasach”. Mandat taki będzie groził także za omijanie auta, które zatrzymało się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Za spowodowanie kolizji drogowej mandat wynosi minimum 1000 zł., a gdy następstwem jest naruszenie czynności narządów ciała lub rozstrój zdrowia, minimalna kwota mandatu to 1500 zł. Jazda rowerem po alkoholu grozi mandatem w wysokości 2500 zł.

Za zaparkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych trzeba będzie zapłacić karę 800 zł. Natomiast za jazdę autostradą lub drogą ekspresową w kierunku przeciwnym niż wskazują znaki drogowe – 2000 zł.
Objeżdżanie opuszczonych zapór, czy pół zapór kolejowych, wjeżdżanie lub wchodzenie na tory, jeśli opuszczanie szlabanów już zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zakończone, wjeżdżanie lub wchodzenie na tory w sytuacji, w której nie ma miejsca, by opuścić przejazd – 2000 zł.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.