Jak zginęła Iwona Tytulska z Sędziszowa Młp.? Jej mordercę szuka „Archiwum X”

Jak zginęła Iwona Tytulska z Sędziszowa Młp.? Jej mordercę szuka "Archiwum X"

Mimo, że od jej dramatycznej śmierci minęło ponad ćwierć wieku, jej morderca nadal cieszy się wolnością. Iwona Tytulska z Sędziszowa Młp. zginęła od ciosu w głowę. Wcześniej prawdopodobnie została zgwałcona.

Iwona Tytulska mieszkała z babcią w niewielkim mieszkaniu na Osiedlu Młodych. Była upośledzona umysłowo w stopniu lekkim i ufna wobec ludzi.
Do tragedii doszło w maju 1997 roku w miejscowości Krzywa obok remizy strażackiej, gdzie tuż przed śmiercią przebywała 24-letnia Iwona Tytulska.

Najpierw tańczyła ze starszym od niej mężczyzną, który kupił jej bilet wstępu. Później bawiła się z wysokim, szczupłym mężczyzną w średnim wieku.

Z remizy wyszła około północy w towarzystwie Józefa P. Ten potem relacjonował, że rozstał się z dziewczyną w okolicy sklepu spożywczego. Co było potem?

Jak zginęła Iwona Tytulska z Sędziszowa Młp.? Jej mordercę szuka "Archiwum X"
Trzy miesiące później, w sierpniu 1997 roku szczątki młodej kobiety znalazł kombajnista. Ciało znajdowało się na polu zboża, kilometr od remizy w Krzywej.

Jak ustalono, powodem jej śmierci było uderzenie w głowę zadane pięścią lub kamieniem. Usytuowanie zwłok wskazywało na seksualny motyw morderstwa.

Mimo, ze od tragedii minęło prawie 26 lat, nad tą sprawą zabójstwa nadal pracują policjanci z Zespołu do spraw Przestępstw Niewykrytych, czyli „Archiwum X” Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Tragedię sprzed ćwierć wieku przypomniała niedawno TVP Rzeszów. Materiał tej obejrzycie tutaj.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.