Jak zginęła Iwona Tytulska z Sędziszowa Młp.? Jej mordercę szuka „Archiwum X”

Jak zginęła Iwona Tytulska z Sędziszowa Młp.? Jej mordercę szuka "Archiwum X"

Mimo, że od jej dramatycznej śmierci minęło ponad ćwierć wieku, jej morderca nadal cieszy się wolnością. Iwona Tytulska z Sędziszowa Młp. zginęła od ciosu w głowę. Wcześniej prawdopodobnie została zgwałcona.

Iwona Tytulska mieszkała z babcią w niewielkim mieszkaniu na Osiedlu Młodych. Była upośledzona umysłowo w stopniu lekkim i ufna wobec ludzi.
Do tragedii doszło w maju 1997 roku w miejscowości Krzywa obok remizy strażackiej, gdzie tuż przed śmiercią przebywała 24-letnia Iwona Tytulska.

Najpierw tańczyła ze starszym od niej mężczyzną, który kupił jej bilet wstępu. Później bawiła się z wysokim, szczupłym mężczyzną w średnim wieku.

Z remizy wyszła około północy w towarzystwie Józefa P. Ten potem relacjonował, że rozstał się z dziewczyną w okolicy sklepu spożywczego. Co było potem?

Jak zginęła Iwona Tytulska z Sędziszowa Młp.? Jej mordercę szuka "Archiwum X"
Trzy miesiące później, w sierpniu 1997 roku szczątki młodej kobiety znalazł kombajnista. Ciało znajdowało się na polu zboża, kilometr od remizy w Krzywej.

Jak ustalono, powodem jej śmierci było uderzenie w głowę zadane pięścią lub kamieniem. Usytuowanie zwłok wskazywało na seksualny motyw morderstwa.

Mimo, ze od tragedii minęło prawie 26 lat, nad tą sprawą zabójstwa nadal pracują policjanci z Zespołu do spraw Przestępstw Niewykrytych, czyli „Archiwum X” Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Tragedię sprzed ćwierć wieku przypomniała niedawno TVP Rzeszów. Materiał tej obejrzycie tutaj.
Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.