Kiedy otwarcie stacji Sędziszów Młp. Wschodni?

Śmierć kobiety na torach w Sędziszowie Młp.

Wiemy, kiedy pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego przystanku kolejowego Sędziszów Młp. Wschodni. Datę uruchomienia stacji zdradził burmistrz Bogusław Kmieć.

„Sędziszów Młp Wschodni” od kilku miesięcy powstaje w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Witosa i Księżomost. Pewne kontrowersje wzbudza brak chodnika i ścieżki rowerowej przy dwóch z trzech wymienionych traktów. Ich brak uniemożliwia bezpieczną komunikację mieszkańców do i ze stacji.
Niektórzy kwestionują nawet zasadność budowy takiego przystanku kolejowego. Decyzja jednak zapadła i inwestycja jest realizowana. O jej przebiegu poinformował burmistrz Bogusław Kmieć.

  Zadanie polega budowie dwóch peronów jednokrawędziowych, dwustumetrowych. Po zakończeniu tych prac, rozpoczniemy budowę tam parkingu. Powstanie 44 miejsc postojowych.  Przewidziany czas, kiedy będziemy mogli wejść tam z robotami to drugi kwartał 2023 roku. Tak wynika z informacji, jakie uzyskaliśmy od spółki Polskie Linie Kolejowe. Oczywiście na początku przyszłego roku będziemy ogłaszać przetarg, tak żeby te parkingi były na czas. Uruchomienia tej stacji planowane od 1 lipca 2023 roku.

Wcześniej, bo do końca tego roku przy starym dworcu ma zakończyć się budowa węzła przesiadkowego. Powstanie tam ponad sto miejsc postojowych dla samochodów oraz trzy perony autobusowe.
Stary dworzec w przyszłości ma służyć jako poczekalnia dla osób, które przesiadają się z autobusów czy samochodów do pociągów.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.