Kurtyna wodna w centrum Sędziszowa Młp.

Kurtyna wodna w centrum Sędziszowa Młp.

Aby mieszkańcy mogli łatwiej znieść tropikalny upał, na sędziszowskich plantach, obok budynku miejskiego Ratusza, pojawiła się kurtyna wodna, dzięki której można się ochłodzić orzeźwiającą mgiełką. Instalację wykonała jedna z miejscowych firm.
Upały w regionie nie ustają. Alerty drugiego stopnia wydano prawie dla całego Podkarpacia. Temperatura przekroczyła dziś 30 stopni. Podobna sytuacja ma mieć miejsce także w najbliższych dniach.

Pamiętajmy, że upały są niebezpieczne dla małych dzieci i seniorów. Uważać muszą również osoby chore na cukrzycę, nadciśnienie i mające problemy z sercem. Oni szczególnie powinni unikać wychodzenia na zewnątrz. Należy również dużo wody.

Jest to bardzo ważne, bo odwodnienie może doprowadzić do zaburzeń elektrolitowych, a te nawet do zaburzeń pracy czy wręcz zatrzymania akcji serca. Nie zapominajmy też o okryciu głowy.
A jeśli znajdziecie się na Rynku w Sędziszowie Młp., ochłodzenie zapewni Wam kurtyna wodna.

Kurtyna wodna w centrum Sędziszowa Młp.
Kurtyna wodna w centrum Sędziszowa Młp.
Zdjęcia: FB Bogusława Kmiecia.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.