Letnie Muzykowanie na sędziszowskim Rynku

Letnie Muzykowanie na sędziszowskim Rynku

Jutro na placu za ratuszem odbędzie się festiwal „Letnie Muzykowanie na sędziszowskim Rynku”. Na plenerowej scenie wystąpią kapele podwórkowe. Start o godzinie 16. Wstęp wolny.

Przed imprezą kapele „odwiedzą” mieszkańców miasta. Będą muzykować w różnych częściach Sędziszowa Małopolskiego zapraszając na festiwal.
W letnim muzykowaniu udział wezmą:

  • Paka Sędzisza,
  • Mielecka Kapela Podwórkowa,
  • Szczebrzeska Kapela Podwórkowa,
  • Kapela z Naszego Miasteczka.

Rolę jury pełnić będzie publiczność. To ona zdecyduje, która z kapel wygra tysiąc złotych.

Podczas festiwalu odbywać się będzie pokaz rękodzieła artystycznego (kowalstwa, garncarstwa i rzeźby). Będzie też prezentacja wyrobów koła gospodyń wiejskich. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa twórczości Klubu Seniora w Sędziszowie Młp. Zaplanowano również warsztaty malarskie.

Na czas trwania festiwalu przewidziano zmiany w ruchu drogowym. Przystanek autobusowy Marcela będzie znajdował się przed ratuszem. Droga na wprost parkingu będzie zamknięta i wyjazd ze szpitala będzie odbywał się przez ulicę Wyspiańskiego.
To będzie pierwsza edycja imprezy, ale jak zapowiadają organizatorzy – nie ostatnia. W tym roku występują kapele podwórkowe.

W następnych latach mają być: szanty, jazz, blues itd. każda edycja festiwalu ma być przyporządkowana konkretnemu rodzajowi muzyki.

Letnie Muzykowanie na sędziszowskim Rynku

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.