Letnie Muzykowanie na sędziszowskim Rynku

Letnie Muzykowanie na sędziszowskim Rynku

Jutro na placu za ratuszem odbędzie się festiwal „Letnie Muzykowanie na sędziszowskim Rynku”. Na plenerowej scenie wystąpią kapele podwórkowe. Start o godzinie 16. Wstęp wolny.

Przed imprezą kapele „odwiedzą” mieszkańców miasta. Będą muzykować w różnych częściach Sędziszowa Małopolskiego zapraszając na festiwal.
W letnim muzykowaniu udział wezmą:

  • Paka Sędzisza,
  • Mielecka Kapela Podwórkowa,
  • Szczebrzeska Kapela Podwórkowa,
  • Kapela z Naszego Miasteczka.

Rolę jury pełnić będzie publiczność. To ona zdecyduje, która z kapel wygra tysiąc złotych.

Podczas festiwalu odbywać się będzie pokaz rękodzieła artystycznego (kowalstwa, garncarstwa i rzeźby). Będzie też prezentacja wyrobów koła gospodyń wiejskich. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa twórczości Klubu Seniora w Sędziszowie Młp. Zaplanowano również warsztaty malarskie.

Na czas trwania festiwalu przewidziano zmiany w ruchu drogowym. Przystanek autobusowy Marcela będzie znajdował się przed ratuszem. Droga na wprost parkingu będzie zamknięta i wyjazd ze szpitala będzie odbywał się przez ulicę Wyspiańskiego.
To będzie pierwsza edycja imprezy, ale jak zapowiadają organizatorzy – nie ostatnia. W tym roku występują kapele podwórkowe.

W następnych latach mają być: szanty, jazz, blues itd. każda edycja festiwalu ma być przyporządkowana konkretnemu rodzajowi muzyki.

Letnie Muzykowanie na sędziszowskim Rynku

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.