Mieszkanka powiatu oszukana w sieci na 15 000 zł. Wpadła w „link pułapkę”

Sędziszowianka oszukana na... ozdoby choinkowe

Ofiarą internetowych przestępców padła mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Sprzedając buty w sieci, wpadła w „link pułapkę” i straciła kilkanaście tysięcy złotych.
Kobieta wystawiła ogłoszenie o sprzedaży na jednym z serwisów ogłoszeniowych. W krótkim czasie, towarem zainteresowała się osoba deklarująca chęć zakupu.

Mieszkanka otrzymała link, który przekierował ją do strony internetowej, podobnej do popularnej witryny portalu internetowego. W przekonaniu, że podaje dane swojego konta bankowego, które umożliwią wpłatę za zakupiony przedmiot kupującemu, kobieta udostępniła  wszystkie niezbędne informacje pozwalające na korzystanie z jej konta.

W ten sposób kobieta straciła prawie 15 tys. zł.

Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność i rozwagę podczas transakcji w sieci.
– Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowujmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Aby nie paść ofiarą oszustwa, miejmy ograniczone zaufanie do potencjalnych kontrahentów, bądźmy ostrożni przy próbach nawiązania kontaktu poza danym portalem, nie klikajmy w nieznane linki i nie wpisujmy nigdzie danych naszej karty – przekazują mundurowi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.