Mieszkanka powiatu straciła 300 tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu straciła 300 tysięcy złotych

Prawie 300 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która zainwestowała w „akcje spółki skarbu państwa”.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. 74-letnia mieszkanka powiatu, skuszona reklama szybkiego zysku, zainwestowała więc swe oszczędności w kwocie 300 00 zł w „akcje spółki skarbu państwa”.
Niczego nieświadoma kobieta zarejestrowała się na platformie finansowej i rozpoczęła inwestycje. Miały one pozwolić jej na szybki zwrot włożonych środków i duży zysk w bardzo krótkim czasie.

74-latka postępowała zgodnie z poleceniami wydawanymi przez rzekomych pracowników Domu Maklerskiego, którzy się z nią skontaktowali.

Pokrzywdzona udostępniła im pieniądze na zakup akcji spółek skarbu państwa. Zainstalowała też na swoim komputerze zdalny pulpit, co pozwoliło przestępcom, na przejęcie kontroli nad jej danymi, w tym także nad kontem bankowym.
Niestety, wkrótce okazało się, że zamiast szybkiego wzbogacenia, straciła swoje oszczędności. Gdy zorientował się, że została oszukana, zadzwoniła do banku, aby zablokować swoje rachunki i realizowane transakcje. Następnie powiadomiła policję.

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie. Oszuści wykorzystują nazwy i loga znanych firm, a także wizerunki osób publicznych, aby uwiarygodnić przestępczy proceder i namówić na inwestycję, która ma przynieść szybki i bardzo duży zysk.

Zanim więc zdecydujemy się zainwestować pieniądze, zawsze sprawdźmy wiarygodność danej transakcji, co może nas uchronić przed stratą pieniędzy.
Pamiętajmy:

  • Duży zysk w krótkim czasie może być oszustwem.
  • Nie inwestuj pieniędzy pod wpływem emocji.
  • Weryfikuj informacje namawiające do inwestowania.
  • Nigdy nie udostępniaj nikomu danych poufnych, jeśli nie jesteś pewien, że nie zostaną wykorzystane do oszustwa.
  • Nie instaluj dodatkowego oprogramowania, np. aplikacji AnyDesk, na urządzeniach, z których logujesz się do bankowości elektronicznej, a szczególnie gdy robisz to na polecenie innej osoby.
  • Jeżeli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa, skontaktuj się ze swoim bankiem oraz złóż stosowne zawiadomienie na policji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.