Miliony na budowę kanalizacji w Będziemyślu

Miliony na budowę kanalizacji w Będziemyślu

Jedną z największych inwestycji gminy Sędziszów Małopolski jest budowa kanalizacji w Będziemyślu. W tym roku zapisano na ten cel 1 791 232 zł.
Przedsięwzięcie polega na budowie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z pompowniami i całym zasilaniem energetycznym na terenie sołectwa Będziemyśl.

Prace zaplanowano na lata 2021-23. Koszt zadania to 2 350 366 zł, z czego dotacja z Program Rozwoju Obszarów Wiejskich to 500 tys. zł i z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych – 1 856 866 zł.

– Czekamy na uruchomienie unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Są dwa dedykowane takie programy. Jeden związany z budową oczyszczalni ścieków i w ogólnie tematami wodno-kanalizacyjnymi. Tu czekamy na pojawienie się takiego naboru. Jest ta, 100 procent dofinansowania środków kwalifikowalnych. Chcemy złożyć tam wniosek na pozostałą część budowy kanalizacji w Będziemyślu – mówił podczas uchwalania budżetu gminy na 2022 rok burmistrz Bogusław Kmieć.
To nie jedyne przedsięwzięcie w Będziemyślu. Od pewnego czasu trwa tam budowa stacji uzdatniania wody. Ratusz na ten cel pozyskał 2,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.