Miliony na budowę kanalizacji w Będziemyślu

Miliony na budowę kanalizacji w Będziemyślu

Jedną z największych inwestycji gminy Sędziszów Małopolski jest budowa kanalizacji w Będziemyślu. W tym roku zapisano na ten cel 1 791 232 zł.
Przedsięwzięcie polega na budowie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z pompowniami i całym zasilaniem energetycznym na terenie sołectwa Będziemyśl.

Prace zaplanowano na lata 2021-23. Koszt zadania to 2 350 366 zł, z czego dotacja z Program Rozwoju Obszarów Wiejskich to 500 tys. zł i z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych – 1 856 866 zł.

– Czekamy na uruchomienie unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Są dwa dedykowane takie programy. Jeden związany z budową oczyszczalni ścieków i w ogólnie tematami wodno-kanalizacyjnymi. Tu czekamy na pojawienie się takiego naboru. Jest ta, 100 procent dofinansowania środków kwalifikowalnych. Chcemy złożyć tam wniosek na pozostałą część budowy kanalizacji w Będziemyślu – mówił podczas uchwalania budżetu gminy na 2022 rok burmistrz Bogusław Kmieć.
To nie jedyne przedsięwzięcie w Będziemyślu. Od pewnego czasu trwa tam budowa stacji uzdatniania wody. Ratusz na ten cel pozyskał 2,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.