Przed nami budowa węzła przesiadkowego PKA

Co z dawnym dworcem PKP? Ratusz odkrywa karty

W tym roku w Sędziszowie Młp. rozpocznie się i zakończy budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego będzie realizowana obok starego dworca i przystanku kolejowego „Sędziszów Młp. Wschodni”.
Inwestycja będzie polegała przede wszystkim na modernizacji parkingów i prowadzących do nich dróg dojazdowych. Koszt przedsięwzięcia to 1 960 500 zł, z czego 1 375 539 zł to fundusze unijne.

Stacja kolejowa „Sędziszów Młp Wschodni” ma powstać przy ulicy Grunwaldzkiej dzięki pieniądzom z programu Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna, której celem jest możliwie jak największe skomunikowanie Rzeszowa z okolicznymi miejscowościami.

Z dobrodziejstw PKA sędziszowianie już korzystają, podróżując pociągami relacji Rzeszów-Dębica-Rzeszów. Na tej trasie są już nowe przystanki: Rzeszów Dworzysko i Rzeszów Wschodni.

Teraz powstanie kolejny – w Sędziszowie Młp, przy ulicy Grunwaldzkiej. Jego budowa ruszy niebawem. Sędziszowski samorząd uczestniczy w tym projekcie, finansując budowę węzła przesiadkowego.
Powstanie on również w okolicy starego dworca. Ratusz chce przejąć ten obiekt od PKP i zaadaptować go do nowych celów. Jedną z  jego funkcji ma być właśnie węzeł przesiadkowy. Ma on więc służyć jako poczekalnia dla osób, które przesiadają się z autobusów czy samochodów do pociągów.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.