Przed nami budowa węzła przesiadkowego PKA

Co z dawnym dworcem PKP? Ratusz odkrywa karty

W tym roku w Sędziszowie Młp. rozpocznie się i zakończy budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego będzie realizowana obok starego dworca i przystanku kolejowego „Sędziszów Młp. Wschodni”.
Inwestycja będzie polegała przede wszystkim na modernizacji parkingów i prowadzących do nich dróg dojazdowych. Koszt przedsięwzięcia to 1 960 500 zł, z czego 1 375 539 zł to fundusze unijne.

Stacja kolejowa „Sędziszów Młp Wschodni” ma powstać przy ulicy Grunwaldzkiej dzięki pieniądzom z programu Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna, której celem jest możliwie jak największe skomunikowanie Rzeszowa z okolicznymi miejscowościami.

Z dobrodziejstw PKA sędziszowianie już korzystają, podróżując pociągami relacji Rzeszów-Dębica-Rzeszów. Na tej trasie są już nowe przystanki: Rzeszów Dworzysko i Rzeszów Wschodni.

Teraz powstanie kolejny – w Sędziszowie Młp, przy ulicy Grunwaldzkiej. Jego budowa ruszy niebawem. Sędziszowski samorząd uczestniczy w tym projekcie, finansując budowę węzła przesiadkowego.
Powstanie on również w okolicy starego dworca. Ratusz chce przejąć ten obiekt od PKP i zaadaptować go do nowych celów. Jedną z  jego funkcji ma być właśnie węzeł przesiadkowy. Ma on więc służyć jako poczekalnia dla osób, które przesiadają się z autobusów czy samochodów do pociągów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.