Most w ciągu ulicy 3 Maja nadal zamknięty dla ruchu

Wielomilionowa inwestycja w Będziemyślu

Przebudowany most na potoku Budzisz, w ciągu głównej arterii Sędziszowa Młp, ulicy 3 Maja, miał być dziś oddanych do użytku. Tak się jednak nie stało. Powód? – Sytuacje od nas niezależne – przekazuje inwestor, czyli Starostwo Powiatowe w Ropczycach.

Most na potoku Budzisz jest przebudowywany od ponad czterech miesięcy. W związku z prowadzonymi pracami nastąpiło całkowite zamknięcie ruchu pojazdów na ulicach 3 Maja i Partyzantów.

Piesi mogli poruszać kładką, po południowej stronie przeprawy. Dla samochodów zorganizowano objazdy ulicami: 3 Maja, Fabryczną, Armii Krajowej, Kolejową, prof. Kota i Kościelną. Wprowadzono też ruch dwukierunkowy na ulicy Partyzantów.
Inwestycja, którą realizuje Starostwo Powiatowe w Ropczycach, ma kosztować cztery miliony złotych. Nowy obiekt miał być gotowy i oddany do użytku dokładnie dzisiaj (10.12). Tak się jednak nie stało.

– W związku z zaistnieniem sytuacji niezależnych od inwestora, termin oddania do użytku mostu w Sędziszowie Małopolskim ulegnie przesunięciu. Z uwagi na bezpieczeństwo, przejezdność przez most przywrócimy w najbliższym możliwym terminie. Ruch pieszy wznowimy wcześniej – przekazuje ropczyckie starostwo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.