Nie żyje ks. Andrzej Tokarz, wikariusz parafii w Ropczycach. Miał 39 lat

Nie żyje ks. Andrzej Tokarz, wikariusz parafii w Ropczycach. Miał 39 lat

Zmarł ks. Andrzej Tokarz, wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Ropczycach – Witkowicach. Odszedł we wtorek (14.02) wieczorem, po ciężkiej chorobie. Miał zaledwie 39 lat.
Ks. Andrzej Tokarz, urodził się 8 listopada 1983 roku w Ropczycach. Egzamin dojrzałości zdał w Technikum Elektronicznym w Sędziszowie Małopolskim.

Zaraz potem wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Święcenia przyjął z rąk biskupa Kazimierza Górnego w 2009 roku.

Jako wikariusz pełnił posługi w parafiach pw.:

  • Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu (2009-12),
  • Chrystusa Króla w Rzeszowie (2012-16),
  • Św. Anny w Święcanach (2016-17),
  • Przemieniania Pańskiego w Cmolasie (2017-20),
  • Św. Michała Archanioła w Ropczycach (2020-22).
Ks. Andrzej Tokarz był zaangażowany w Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej. Ponadto pełnił funkcję dekanalnego referenta do spraw trzeźwości w dekanacie Jasło Zachód, a także był asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

Zmarł we wtorek (14.02) po ciężkiej chorobie.  Pogrzeb śp. ks. Andrzeja Tokarza odbędzie się także w piątek (17.02), o godzinie 14 w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Brzezinach. Mszy św. żałobnej przewodniczył będzie ks bp. Jan Wątroba.

– Ze smutkiem i niedowierzaniem informujemy, że odszedł do Domu Pana ks. Andrzej Tokarz pełniący posługę jako Asystent Oddziału w latach 2020-22. Zapamiętamy go jako pogodnego i zatroskanego kapłana. Dziękujmy Panu za dar jego życia i módlmy się o szybkie zbawienie dla niego. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci… – pisze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży parafii św. Michała w Ropczycach – Witkowicach.
Nie żyje ks. Andrzej Tokarz, wikariusz parafii w Ropczycach. Miał 39 lat
KSM parafii p.w. św. Michała w Ropczycach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.