Orszak Trzech Króli znowu przemaszeruje ulicami Sędziszowa Małopolskiego

Orszak Trzech Króli znowu przemaszeruje ulicami Sędziszowa Małopolskiego

W najbliższy piątek (06.01) ulicami Sędziszowa Młp. przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Metą pochodu będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Wszystko rozpocznie się o godzinie 10.30 mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Najświętszej Marii Panny w Sędziszowie Młp.. Następnie Orszak Trzech Króli uda się pokłonić się Dzieciątku Jezus.
Po drodze, w kluczowych punktach miasta, odbywać się będą krótkie scenki rodzajowe.  Przemarsz będzie miał charakter ulicznych jasełek, w czasie których uczestnicy pochodu będą wspólnie kolędować.

Królom towarzyszyć orszak dzieci ze szkół w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim oraz wierni.

Każdy uczestnik pochodu otrzyma od organizatorów koronę. Zazwyczaj rozdawano śpiewniki a na zakończenie królowie częstowali cukierkami.

Metą będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tam Orszak pokłoni się Dzieciątku, będzie kolędowanie, odprawiona zostanie też uroczysta msza św.
Orszak Trzech Króli znowu przemaszeruje ulicami Sędziszowa Małopolskiego
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.