Orszak Trzech Króli znowu przemaszeruje ulicami Sędziszowa Małopolskiego

Orszak Trzech Króli znowu przemaszeruje ulicami Sędziszowa Małopolskiego

W najbliższy piątek (06.01) ulicami Sędziszowa Młp. przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Metą pochodu będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Wszystko rozpocznie się o godzinie 10.30 mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Najświętszej Marii Panny w Sędziszowie Młp.. Następnie Orszak Trzech Króli uda się pokłonić się Dzieciątku Jezus.
Po drodze, w kluczowych punktach miasta, odbywać się będą krótkie scenki rodzajowe.  Przemarsz będzie miał charakter ulicznych jasełek, w czasie których uczestnicy pochodu będą wspólnie kolędować.

Królom towarzyszyć orszak dzieci ze szkół w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim oraz wierni.

Każdy uczestnik pochodu otrzyma od organizatorów koronę. Zazwyczaj rozdawano śpiewniki a na zakończenie królowie częstowali cukierkami.

Metą będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tam Orszak pokłoni się Dzieciątku, będzie kolędowanie, odprawiona zostanie też uroczysta msza św.
Orszak Trzech Króli znowu przemaszeruje ulicami Sędziszowa Małopolskiego
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.