Ostrzelali szkołę w Zagorzycach z broni pneumatycznej

Potężna inwestycja drogowa na terenie gminy

Nieletni wandale zdewastowali budynek Szkoły Podstawowej w Zagorzycach. Zrobili to… strzelając z pistoletu pneumatycznego. Jeden z nich jest mieszkańcem Góry Ropczyckiej, pozostali dwaj są z Bystrzycy, w gminie Iwierzyce.

O uszkodzeniu trzech szyb w budynku szkoły w Zagorzycach ropczyccy policjanci dowiedzieli się w ubiegłym miesiącu. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. To pozwoliło na wytypowanie sprawców zniszczeń.
Jak się okazało, jeden z nich to były uczeń… szkoły w Zagorzycach, 16-letni mieszkaniec Góry Ropczyckiej. Uderzając łokciem rozbił on jedną z szyb. Jego rówieśnik uszkodził pozostałe dwie strzelając z pistoletu pneumatycznego. Funkcjonariusze ustalili, że w ten sposób zniszczył także lustro drogowe.

Nastolatek pożyczył pistolet swemu znajomemu 17-latkowi, który miesiąc wcześniej, strzelając z niego uszkodził szybę i elewację Domu Seniora w Wiśniowej. 17-latek poniesie odpowiedzialność karną. O losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny.

Policja przypomina, że za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysokie grzywny. Sąd nakłada również obowiązek naprawienia szkody. Odpowiedzialność za te czyny ponoszą także osoby nieletnie.
Wobec wandali mogą być też zastosowane środki wychowawcze, w tym umieszczenia danego delikwenta w zakładzie poprawczym.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.