Ostrzelali szkołę w Zagorzycach z broni pneumatycznej

Potężna inwestycja drogowa na terenie gminy

Nieletni wandale zdewastowali budynek Szkoły Podstawowej w Zagorzycach. Zrobili to… strzelając z pistoletu pneumatycznego. Jeden z nich jest mieszkańcem Góry Ropczyckiej, pozostali dwaj są z Bystrzycy, w gminie Iwierzyce.

O uszkodzeniu trzech szyb w budynku szkoły w Zagorzycach ropczyccy policjanci dowiedzieli się w ubiegłym miesiącu. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. To pozwoliło na wytypowanie sprawców zniszczeń.
Jak się okazało, jeden z nich to były uczeń… szkoły w Zagorzycach, 16-letni mieszkaniec Góry Ropczyckiej. Uderzając łokciem rozbił on jedną z szyb. Jego rówieśnik uszkodził pozostałe dwie strzelając z pistoletu pneumatycznego. Funkcjonariusze ustalili, że w ten sposób zniszczył także lustro drogowe.

Nastolatek pożyczył pistolet swemu znajomemu 17-latkowi, który miesiąc wcześniej, strzelając z niego uszkodził szybę i elewację Domu Seniora w Wiśniowej. 17-latek poniesie odpowiedzialność karną. O losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny.

Policja przypomina, że za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysokie grzywny. Sąd nakłada również obowiązek naprawienia szkody. Odpowiedzialność za te czyny ponoszą także osoby nieletnie.
Wobec wandali mogą być też zastosowane środki wychowawcze, w tym umieszczenia danego delikwenta w zakładzie poprawczym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.