Piotr Solarek opuszcza szeregi Rady Miejskiej

Radni miejscy już po podwyżkach diet. Ile dostają?

Niespodziewanie mandat radnego złożył Piotr Solarek. Swoją decyzję  ogłosił na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp. Jakie były powody jego rezygnacji?
Piotr Solarek tłumaczył, że  zmienił miejsce zamieszkania. Zdradził, że osiedlił się poza powiatem ropczycko-sędziszowskim. Dodał, że stosowne pismo przekaże komisarzowi wyborczemu w Rzeszowie.

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim radnym, panu burmistrzowi i wszystkim urzędnikom miejskim za te osiem lat wspólnego i konstruktywnego działania, za to że wiele inwestycji powstało. Myślę, że dzięki temu żyje nam się troszeczkę lepiej. Swojemu następcy życzę wszystkiego dobrego – oświadczył na środowej (28.09) sesji sędziszowskiej rady.

Piotr Solarek ma 38 lat. Do miejskiego samorządu dostał się jako mieszkaniec Wolicy Piaskowej z ramienia komitetu wyborczego Porozumienie Samorządowe. Głosowało na niego 279. osób.
Jego miejsce w Radzie najprawdopodobniej zajmie Krzysztof Klyś (56 l.) z Krzywej, który uzyskał kolejną liczbę głosów (118) w okręgu nr 3 na liście KW PS.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.