Pijany Ukrainiec kierował tirem na autostradzie A4

W Sędziszowie Młp. powstanie nowa fabryka

Wczoraj policjanci w ramach akcji „Trzeźwy poranek na A4” w Sędziszowie Małopolskim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira. To 45-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20.06) rano. Wtedy to na autostradzie, przebiegającej przez powiat ropczycko-sędziszowski, policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy poranek na A4”.
Celem działań było eliminowanie z dalszej jazdy kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

W ciągu trzech godzin akcji mundurowi skontrolowali 217 kierowców. Jeden z nich jechał „na podwójnym gazie”. Kierujący ciężarowym mercedesem, 45-letni obywatel Ukrainy, „usiadł za kółko”, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna, został osadzony w policyjnym areszcie, a pojazd, którym kierował, został przekazany osobie, posiadającej uprawnienia do kierowania.
Po wytrzeźwieniu 45-latek usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Mężczyzna wkrótce poniesie także odpowiedzialność przed sądem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.