Pijany Ukrainiec kierował tirem na autostradzie A4

W Sędziszowie Młp. powstanie nowa fabryka

Wczoraj policjanci w ramach akcji „Trzeźwy poranek na A4” w Sędziszowie Małopolskim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira. To 45-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20.06) rano. Wtedy to na autostradzie, przebiegającej przez powiat ropczycko-sędziszowski, policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy poranek na A4”.
Celem działań było eliminowanie z dalszej jazdy kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

W ciągu trzech godzin akcji mundurowi skontrolowali 217 kierowców. Jeden z nich jechał „na podwójnym gazie”. Kierujący ciężarowym mercedesem, 45-letni obywatel Ukrainy, „usiadł za kółko”, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna, został osadzony w policyjnym areszcie, a pojazd, którym kierował, został przekazany osobie, posiadającej uprawnienia do kierowania.
Po wytrzeźwieniu 45-latek usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Mężczyzna wkrótce poniesie także odpowiedzialność przed sądem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.