Podpiął się do sieci energetycznej i kradł prąd

Podpiął się do sieci energetycznej i kradł prąd

57-letni mieszkaniec Nawsia od dłuższego czasu kradł prąd z sieci energetycznej. Nielegalnie pozyskaną energią ogrzewał swój dom. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.
Kilka dni temu kryminalni ropczyckiej komendy policji uzyskali informacje, że w jednym z domów Nawsia, w gminie Wielopole Skrzyńskie, może dochodzić do kradzieży prądu. Mundurowi pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie.

Okazało się, że 57-letni właściciel tej posesji, nielegalnie podpiął prowizoryczną instalację do sieci energetycznej. Pozyskaną w ten sposób energią, ogrzewał swój dom. Jak ustalono, proceder ten trwał od dłuższego czasu. Po wykonaniu oględzin miejsca zdarzenia, nielegalna instalacja została usunięta.

Wkrótce 57-latek usłyszy zarzuty. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna musi się również liczyć z uregulowaniem opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.
Policja przypomina, że nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie nie tylko dla osoby, która je wykonuje, ale także ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników budynku. Bardzo często kradzież prądu powoduje uszkodzeniem instalacji elektrycznej, konsekwencją czego są pożary, a także porażenia.

Podpiął się do sieci energetycznej i kradł prąd
Zdjęcie: KPP Ropczyce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.