Pomogła seniorowi, który zagubiony błąkał się po Sędziszowie Młp.

Nie pozostał obojętny, pomógł staruszkowi

Dużą empatią wykazała się kobieta, która pomogła staruszkowi. Błąkał się on bez celu po ulicy 33 Maja, nie wiedząc gdzie jest. Kobieta zatrzymała się, nawiązała z nim dialog i przyprowadziła na komisariat policji w Sędziszowie Młp.

Do zdarzenia doszło w czwartek (20.04) przed południem. Mieszkanka zauważyła na ulicy 3 Maja seniora, który błąkał się po mieście bez celu.
W rozmowie z kobietą nie był w stanie powiedzieć,  gdzie się znajduje, ani gdzie dokładnie mieszka. Wiedział jedynie jak się nazywa. Mieszkanka zaprowadziła więc go na komisariat policji.

Funkcjonariusze szybko ustalili miejsce zamieszkania seniora, po czym zawieźli go pod wskazany adres.

Na szczęście, starszy mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej. Jednak jak się okazało, 78-letni mieszkaniec gminy Iwierzyce, wymaga stałej opieki.

Policja apeluje do mieszkańców, by reagowali na osoby, które mogą wymagać pomocy.
– Nie bądźmy obojętni w sytuacji, w której ludzkie zdrowie, a nawet życie może być zagrożone – przekazują sędziszowscy mundurowi.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.