Powstanie centrum monitoringu Sędziszowa Młp.

Powstanie centrum monitoringu Sędziszowa Młp

Trwają działania w celu utworzenia centrum monitoringu. Chodzi o miejsce, gdzie na bieżąco śledzony będzie obraz z miejskich kamer z terenu Sędziszowa Młp. i okolic.

Starania w celu utworzenia centrum monitoringu trwają już od 2021 roku. Inicjatorem przedsięwzięcia jest burmistrz Bogusław Kmieć. Zainteresował on tym tematem komendę policji, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Ropczycach.
– Polegałoby to na tym, że komenda zabezpieczy miejsce na takie stałe monitorowanie. Chodzi o to, żeby osoba, która obserwuje obraz z tych wszystkich kamer, była blisko dyżurnego policji. Dzięki temu mogłaby go od razu powiadomić o ewentualnych zdarzeniach – informuje Kmieć.

Z kolei starostwo zobowiązało pokryć koszty zakupu sprzętu, który byłby niezbędny do uruchomienia punktu stałego monitoringu uruchomić.

Natomiast urzędy miejskie w Sędziszowie Młp. i Ropczycach zobowiązały się zatrudnić po jednej osobie, które zajmowałyby się obserwacją nagrań z kamer przez 24 godziny na dobę. Ich uwaga skupiona byłaby jednak głównie na godziny wieczorne, kiedy to zaczynają się dziać różne rzeczy.
– W razie gdyby działo się coś niedobrego, można było szybko wysłać patrol policji i złapać kogoś na „gorącym uczynku”. Poza tym świadomość tego, że ktoś to wszystko obserwuje, byłoby bodźcem odstraszającym do robienia czegoś złego. W związku z tym myślę, że warto zainwestować w zatrudnienie takiej osoby. Wiele zależeć będzie od znalezienia miejsca na takie centrum. Liczę na to, że dzięki temu nie będzie takich ekscesów, jak z Ratuszem – dodał burmistrz.

Przypomnijmy, że XVII-wieczny budynek Urzędu Miejskiego padł ofiarą wandali miesiąc temu (19.01.), około godziny 3.10 w nocy. Na elewacji pojawiły się namalowane czarnym sprayem wulgarne rysunki.

Powstanie centrum monitoringu Sędziszowa Młp
Były również napisy krytykujące koronawirusa i szczepienia przeciwko niemu. Naprawia tych zniszczeń tania nie będzie. Burmistrz zdradził, że będzie to kosztowało około 100 tys. zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.