Recydywista oszukiwał internautów, oferując im pomoc w uzyskaniu prawa jazdy

Zamknęli go w garażu, szczuli psem i grozili "bronią"

Ropczyccy policjanci zatrzymali 58-latka, który oszukiwał internautów, oferując im pomoc w uzyskaniu prawa jazdy. Mężczyznę zatrzymano na terenie województwa śląskiego. To recydywista.

Sprawa dotyczy oszustw na stronie internetowej www.czeskieprawojazdy.pl. Proponowano tam pomoc w uzyskaniu prawa jazdy. Jedną z osób, które padły ofiarą takiej „pomocy” był mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Jak się okazało, skontaktował się on z osobą podaną do kontaktu i wykonał przelew kilku tysięcy złotych. Potem oczekiwał na informację dotyczącą usługi. Nie doczekał się.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Ustalili oni, że oszustem jest 58-letni mężczyzna, który wtedy przebywał na terenie województwa śląskiego.

Został on zatrzymany, a następnie doprowadzony do ropczyckiej komendy, gdzie usłyszał trzy zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw oszustwa w warunkach recydywy.

Okazało się, że trzy lata temu zakończył on odbywanie kary roku pozbawienia wolności, również za przestępstwo oszustwa.

Kryminalni ustalili też, że oprócz mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego, w ten sam sposób oszukał on dwóch mężczyzn.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ropczycach 58-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.