W Sędziszowie Młp. wybudują kompleks basenów

W Sędziszowie Młp. wybudują kompleks basenów

Przy ulicy Słonecznej powstanie kompleks basenów otwartych i krytych wraz z wodnym placem zabaw. Pomóc w tym mają pieniądze z rządowego programu „Polski Ład”.

Baseny miałyby powstać na działce zlokalizowanej pomiędzy firmami Gumat i Santex. Przynajmniej takie plany ma burmistrz Bogusław Kmieć.

 
W Sędziszowie Młp. wybudują kompleks basenów
Burmistrz Bogusław Kmieć wskazuje lokalizację przyszłego kompleksu basenów. Fot.: TV Sędziszów Młp.

Zapowiedział on, że na najbliższej sesji Rady Miejskiej (25.06) przedłoży projekt uchwały w tej sprawie.

Chodzi o przystąpienie do sporządzenia koncepcji i opracowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla tej inwestycji. To z kolei pozwoli gminie ubiegać się o środki z programu „Polski Ład”, który przewiduje fundusze na tego typu przedsięwzięcia.

Plan jest taki, że przy ulicy Słonecznej powstanie kompleks basenów odkrytych i krytych wraz z wodnym placem zabaw. Zadanie to, głównie ze względu na koszty, ma być realizowane etapami.
Kiedy Sędziszów Młp. będzie miał baseny? Tego nie wiadomo. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo mieszkańcy będą musieli jeździć do Ropczyc, gdzie jest Zespół Obiektów Kąpielowych.

W jego skład wchodzą kompleks basenów otwartych oraz kryta pływalnia. Są tam również dwa boiska do piłki siatkowej plażowej oraz siłownia.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.