Upadła rodzinna piekarnia na Osiedlu Młodych

Upadła rodzinna piekarnia na Osiedlu Młodych

Gigantyczne podwyżki cen energii elektrycznej, ciepła i gazu rujnują cukiernie i piekarnie. Smutny los spotkał  zakład na Osiedlu Młodych.

Niektóre piekarnie i cukiernie wzrost cen kosztów produkcji rekompensują sobie koszty  poprzez podnoszenie cen. Jest tu jednak pewna granica, po przekroczeniu której klienci odchodzą.
Tymczasem to nie koniec, bo kolejny wzrost cen mediów jest nieunikniony. Przedsiębiorcy stoją pod ścianą i tak naprawdę nie wiedzą, co będzie jutro. Albo… bankrutują. W Sędziszowie Młp, po kilkudziesięciu latach działalności zamknięta została rodzima piekarnia na Osiedlu Młodych.

– Szanowni klienci. Dziękujemy za uznanie jakości naszych wypieków i zakupy. Właściciele i pracownicy – czytamy na drzwiach do lokalu.

Mowa o sklepie, w którym – jak mówią mieszkańcy – do późnych godzin wieczornych można było kupić świeże pieczywo o wysokich walorach zdrowotnych i smakowych. Były to produkty w oparciu o tradycyjne metody bez polepszaczy i chemii.
– Świetne pieczywo. Widocznie to za mało, żeby w czasie dobrobytu, jak głosi władza, mogło to funkcjonować na normalnych zasadach ekonomicznych – komentuje pan Stanisław.

2 thoughts on “Upadła rodzinna piekarnia na Osiedlu Młodych”

  1. Od wielu lat regularnie kupowałem tam chleb i bułki bardzo smaczne . To co robi PiS to zbrodnia mam nadzieje ze przyjdą czasy ze odpowiedzą za to .

    1. Tutaj prace stracilo ok 12 osob a co powiesz jak PO wysprzedawalo stocznie kopalnie i zaklady wlokiennicze czy cukrownie? Ile ludzi stracilo prace ? Ile tragedii bylo wtedy? Pomysl zanim napiszesz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.