W Nockowej odkopali szczątki polskiego żołnierza. Wiadomo, że zabił go Sowiet

W Nockowej odkopali szczątki polskiego żołnierza. Wiadomo, że zabił go Sowiet

Podczas prac kanalizacyjnych w Nockowej wykopano ludzkie kości. To prawdopodobnie szczątki żołnierza Wojska Polskiego, który został tam zabity w czasie II wojny światowej.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, na jednej z posesji w Nockowej, podczas budowy kanalizacji.
W pewnym momencie operator koparki na głębokości kilkudziesięciu centymetrów odkopał ludzkie kości. O swoim znalezisku poinformował policję.

Z czasem okazało się, że właścicielka posesji, będąc dzieckiem, była świadkiem, jak sowiecki sołdat zastrzelił młodego polskiego żołnierza.

Do tego zdarzenia miało dojść w czasie II wojny światowej na podwórku jej domu rodzinnego.

Pomimo że o tym fakcie powiadomiono ówczesne władze lokalne, nikt nie zabrał ciała żołnierza. Pochówku na posesji dokonał więc jej ojciec.
Prace policjantów nadzorował prokurator. Szczątki zabezpieczono i przekazano na specjalistyczne badania. O sprawie poinformowano Instytut Pamięci Narodowej.

Być może  pozwoli to odtworzyć dokładne okoliczności śmierci żołnierza i ustalić jego tożsamość.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.