W Sędziszowie Młp. pojawiły się słupki multimedialne

W Sędziszowie Młp. pojawiły się słupki multimedialne

Przy pergolach na sędziszowskim „trójkącie” pojawiły się słupki multimedialne. To rozwiązanie innowacyjne, które umożliwia słuchanie audiobooków, jak i odtwarzania własnej muzyki. Nie bez znaczenia jest możliwość ładowania telefonów i innych urządzeń.

Dwa słupki multimedialne stanęły przy ławkach witrażowych obok Diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To prototypy stworzone przez sędziszowianina, Jakuba Gątarskiego.
Urządzenia wyposażone są w dwie ładowarki: USB i indukcyjną. Dodatkowo możemy skorzystać z opcji bluetooth słuchając muzyki z własnego telefonu, na przykład z YouTube. Można też posłuchać audiobooków, które są tam wgrane.

Słupek wyposażony jest w pięć przycisków:

  • włączania,
  • wyboru audiobooka lub bluetooth,
  • odtwarzanie lub zatrzymanie w momencie, który nas interesuje,
  • przewijania do tyłu lub ściszania dźwięku (przytrzymanie przycisku),
  • przełączania audiobooka lub podgłaśniania dźwięku (przytrzymanie).

Słupek po 15 minutach od włączenia przerywa połączenie bluetooth z danym urządzeniem. To wspólna inicjatywa władz miasta i Osiedla Młodych.

– Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które można byłoby wprowadzić w naszej okolicy. W końcu takowe znaleźliśmy. To słupki multimedialne Dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu środków z funduszu osiedlowego właśnie na ten cel. Chciałbym prosić mieszkańców o kulturalne korzystanie z tych urządzeń, tak aby sąsiedzi nie odczuwali negatywnych skutków funkcjonowania tych multimediów – apelował Mateusz Pająk, przewodniczący Zarząd Osiedla Młodych.
Inwestycję chwali też burmistrz Bogusław Kmieć:

– To jest element, który pozwala podładować własne mobilne urządzenie elektroniczne poprzez ładowanie indukcyjne i stację USB. Jest tu instrukcja obsługi, są też głośnik, które umożliwiają odtwarzanie muzyki z telefonu. Jest tu wgrany audiobook. Można posłuchać  o naszym mieście, a także o historii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, które jest nieopodal oraz Żołnierzy Armii Krajowej wywiezionych na Sybir. Mam nadzieję, że ten pomysł przypadnie do gustu mieszkańców, a także turystom czy pielgrzymom, odwiedzającym nasze sanktuarium. Zapraszam do korzystania – zachęca burmistrz.

W Sędziszowie Młp. pojawiły się słupki multimedialne

W Sędziszowie Młp. pojawiły się słupki multimedialne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.