W Sędziszowie Młp. pojawiły się słupki multimedialne

W Sędziszowie Młp. pojawiły się słupki multimedialne

Przy pergolach na sędziszowskim „trójkącie” pojawiły się słupki multimedialne. To rozwiązanie innowacyjne, które umożliwia słuchanie audiobooków, jak i odtwarzania własnej muzyki. Nie bez znaczenia jest możliwość ładowania telefonów i innych urządzeń.

Dwa słupki multimedialne stanęły przy ławkach witrażowych obok Diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To prototypy stworzone przez sędziszowianina, Jakuba Gątarskiego.
Urządzenia wyposażone są w dwie ładowarki: USB i indukcyjną. Dodatkowo możemy skorzystać z opcji bluetooth słuchając muzyki z własnego telefonu, na przykład z YouTube. Można też posłuchać audiobooków, które są tam wgrane.

Słupek wyposażony jest w pięć przycisków:

  • włączania,
  • wyboru audiobooka lub bluetooth,
  • odtwarzanie lub zatrzymanie w momencie, który nas interesuje,
  • przewijania do tyłu lub ściszania dźwięku (przytrzymanie przycisku),
  • przełączania audiobooka lub podgłaśniania dźwięku (przytrzymanie).

Słupek po 15 minutach od włączenia przerywa połączenie bluetooth z danym urządzeniem. To wspólna inicjatywa władz miasta i Osiedla Młodych.

– Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które można byłoby wprowadzić w naszej okolicy. W końcu takowe znaleźliśmy. To słupki multimedialne Dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu środków z funduszu osiedlowego właśnie na ten cel. Chciałbym prosić mieszkańców o kulturalne korzystanie z tych urządzeń, tak aby sąsiedzi nie odczuwali negatywnych skutków funkcjonowania tych multimediów – apelował Mateusz Pająk, przewodniczący Zarząd Osiedla Młodych.
Inwestycję chwali też burmistrz Bogusław Kmieć:

– To jest element, który pozwala podładować własne mobilne urządzenie elektroniczne poprzez ładowanie indukcyjne i stację USB. Jest tu instrukcja obsługi, są też głośnik, które umożliwiają odtwarzanie muzyki z telefonu. Jest tu wgrany audiobook. Można posłuchać  o naszym mieście, a także o historii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, które jest nieopodal oraz Żołnierzy Armii Krajowej wywiezionych na Sybir. Mam nadzieję, że ten pomysł przypadnie do gustu mieszkańców, a także turystom czy pielgrzymom, odwiedzającym nasze sanktuarium. Zapraszam do korzystania – zachęca burmistrz.

W Sędziszowie Młp. pojawiły się słupki multimedialne

W Sędziszowie Młp. pojawiły się słupki multimedialne

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.