Wezwał policję, zgłaszając kradzież samochodu, który… stał na jego posesji

Dachowanie i zderzenie samochodów w powiecie

Do tragikomicznej sytuacji doszło przed jednym ze sklepów w miejscowości Olchowa. 64-letni mieszkaniec wezwał policję, zgłaszając kradzież samochodu. Okazało się, że auto jest na jego podwórko, a on sam jest pod wpływem alkoholu.
We wtorek (11.07) przed godziną 16, dyżurny ropczyckiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki Peugeot. Pojazd miał być zaparkowany przed jednym ze sklepów w Olchowej.

„Poszkodowany” 64-latek oświadczył, że przyjechał samochodem, który następnie pozostawił na parkingu i udał się zrobić zakupy. Mężczyzna, po wyjściu ze sklepu stwierdził, że jego pojazd zniknął.

Z uwagi na brak własnego telefonu, poprosił jednego z klientów sklepu, aby ten zgłosił policji kradzież.
Funkcjonariusze wyczuli od 64-latka alkohol. Mężczyzna kilkukrotnie zmieniał wersję wydarzeń. Policjanci szybko ustalili, że do żadnej kradzieży nie doszło, bowiem peugeot, stał na posesji 64-latka.

Za bezpodstawne zgłoszenie interwencji mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w kwocie 500 zł.

Policja apeluje, na numer 112 należy dzwonić tylko wtedy, gdy dana sytuacja tego wymaga.
Osoby, które w sposób nieprzemyślany blokują linię alarmową i angażują bez potrzeby służby, uniemożliwiają wezwanie pomocy osobom, które naprawdę mogą jej pilnie potrzebować.

Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.