Zdecyduj o przyszłym kształcie Ługów Wolickich

Wybierz przyszły kształt Ługów Wolickich

Komisja konkursowa wybrała trzy koncepcje zagospodarowania Ługów Wolickich. Ostateczny kształt tego miejsca wybiorą mieszkańcy. Właśnie ruszyło głosowanie w tej sprawie. Do wygrania jest 10 tysięcy złotych.

Kilka miesięcy temu ratusz ogłosił konkurs na koncepcję zagospodarowania Ługów Wolickich.
Głosowanie trwa

Chodzi o prawie 40 ha terenów o podłożu torfowym, na którym miasto chce stworzyć miejsce rekreacji, wypoczynku i sportu. W ciągu dwóch miesięcy do ratusza spłynęło 18 prac z całej Polski. Spośród nich komisja konkursowa wybrała trzy.

Są koncepcje zagospodarowania Ługów Wolickich

Ostateczną koncepcję Ługów Wolickich wybiorą mieszkańcy. Do wtorku (03.08) można głosować na Facebooku burmistrza Bogusława Kmiecia wpisując w komentarzu wybrany numer koncepcji.

Głosować można też w formie tradycyjnej wrzucając wypełniony druk do urny w podziemiach ratusza. Są tam dostępne koncepcje na sztalugach wraz z pełnymi opisami. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 10 000 zł. Dla koncepcji, która zajmie drugie miejsce przewidziano 2500 zł, a trzecie 1500 tys. zł

– To Wasze głosy zdecydują, która z koncepcji stanie się punktem wyjściowym do podjęcia starań o środki zewnętrzne na jej realizację w przyszłości – podkreśla burmistrz.

Na bazie zwycięskiej pracy ratusz zamierza zlecić sporządzenie dokumentacji technicznej.

– Będziemy aplikowali o środki, które pojawiają się w ramach Polskiego Ładu, Krajowego Planu Odbudowy czy funduszy unijnych. Myślę, że dzięki temu w najbliższych latach uda się stworzyć fajne miejsce, gdzie będzie można się zrelaksować – zaznacza Bogusław Kmieć.
Opcje Ługów Wolickich

Koncepcja nr 1

  • Głównym elementem parku jest kładka widokowa z lustrzanym spodem, „lewitująca” nad stawem. Cała przestrzeń oplata ścieżka prowadząca do różnych stref aktywności, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Zaplanowano miejsca do spacerów, pikników, gry w siatkówkę, w bule. Teren przygotowano z myślą o imprezach plenerowych, a także pod kątem edukacji ekologicznej.

Koncepcja nr 2

  • Park tworzą wysokie trawy, poprzecinane kładkami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi, które prowadzą przez strefy odpoczynku na łonie natury (sady owocowe, pasieki), część sportowo-rekreacyjną i tak zwaną strefę chill – beach bar z miejscem do wakeboardu.

Koncepcja nr 3

  • Projekt oparty jest na legendzie o Sędziszu. Całość terenu połączono ścieżką poznawczą, która odkrywa cechy tego rycerza. Teren zawiera szereg funkcji (boisko, labirynt, wieża widokowa, plac zabaw czy ścieżki rowerowe), które pozwalają korzystać z nich różnym grupom wiekowym.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.