Zdecyduj o przyszłym kształcie Ługów Wolickich

Wybierz przyszły kształt Ługów Wolickich

Komisja konkursowa wybrała trzy koncepcje zagospodarowania Ługów Wolickich. Ostateczny kształt tego miejsca wybiorą mieszkańcy. Właśnie ruszyło głosowanie w tej sprawie. Do wygrania jest 10 tysięcy złotych.

Kilka miesięcy temu ratusz ogłosił konkurs na koncepcję zagospodarowania Ługów Wolickich.




Głosowanie trwa

Chodzi o prawie 40 ha terenów o podłożu torfowym, na którym miasto chce stworzyć miejsce rekreacji, wypoczynku i sportu. W ciągu dwóch miesięcy do ratusza spłynęło 18 prac z całej Polski. Spośród nich komisja konkursowa wybrała trzy.

Są koncepcje zagospodarowania Ługów Wolickich

Ostateczną koncepcję Ługów Wolickich wybiorą mieszkańcy. Do wtorku (03.08) można głosować na Facebooku burmistrza Bogusława Kmiecia wpisując w komentarzu wybrany numer koncepcji.

Głosować można też w formie tradycyjnej wrzucając wypełniony druk do urny w podziemiach ratusza. Są tam dostępne koncepcje na sztalugach wraz z pełnymi opisami. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 10 000 zł. Dla koncepcji, która zajmie drugie miejsce przewidziano 2500 zł, a trzecie 1500 tys. zł

– To Wasze głosy zdecydują, która z koncepcji stanie się punktem wyjściowym do podjęcia starań o środki zewnętrzne na jej realizację w przyszłości – podkreśla burmistrz.

Na bazie zwycięskiej pracy ratusz zamierza zlecić sporządzenie dokumentacji technicznej.

– Będziemy aplikowali o środki, które pojawiają się w ramach Polskiego Ładu, Krajowego Planu Odbudowy czy funduszy unijnych. Myślę, że dzięki temu w najbliższych latach uda się stworzyć fajne miejsce, gdzie będzie można się zrelaksować – zaznacza Bogusław Kmieć.




Opcje Ługów Wolickich

Koncepcja nr 1

  • Głównym elementem parku jest kładka widokowa z lustrzanym spodem, „lewitująca” nad stawem. Cała przestrzeń oplata ścieżka prowadząca do różnych stref aktywności, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Zaplanowano miejsca do spacerów, pikników, gry w siatkówkę, w bule. Teren przygotowano z myślą o imprezach plenerowych, a także pod kątem edukacji ekologicznej.

Koncepcja nr 2

  • Park tworzą wysokie trawy, poprzecinane kładkami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi, które prowadzą przez strefy odpoczynku na łonie natury (sady owocowe, pasieki), część sportowo-rekreacyjną i tak zwaną strefę chill – beach bar z miejscem do wakeboardu.

Koncepcja nr 3

  • Projekt oparty jest na legendzie o Sędziszu. Całość terenu połączono ścieżką poznawczą, która odkrywa cechy tego rycerza. Teren zawiera szereg funkcji (boisko, labirynt, wieża widokowa, plac zabaw czy ścieżki rowerowe), które pozwalają korzystać z nich różnym grupom wiekowym.




Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.