Zabawa sylwestrowa w Sędziszowie Małopolskim bez sztucznych ogni

Sylwestrowa Potańcówka Pod Gwiazdami

Jak już informowaliśmy, Sędziszów Małopolski znów zorganizuje zabawę sylwestrową. Zagra didżej i zespół Capitan Folk. Pokazu sztucznych ogni tym razem jednak nie będzie.

Pirotechniczne show na ostatnim Sylwestrze nie każdemu przypadło do gustu. Stąd z wnioskiem o zastąpienie go pokazem laserowym lub tańcem ognia wystąpił radny miejski, Marcin Lach.
– Chodzi oczywiście o dobro zwierząt domowych. Huki wynikające z pokazu sztucznych ogni mogą też negatywnie oddziaływać na dzieci z autyzmem i starsze osoby – zaznaczył radny Lach.

Zabawa sylwestrowa w Sędziszowie Małopolskim bez sztucznych ogni
Radny Marcin Lach.

Burmistrz Bogusław Kmieć sceptycznie podszedł do pomysłu rezygnacji ze sztucznych ogni.

– Czy jeśli zrezygnujemy ze pirotechniki, nikt nie będzie odpalał petard? Obawiam się, że nie. To że zorganizowaliśmy pokaz pirotechniczny spowodowało, że co najmniej kilkadziesiąt innych osób tego samego na swoich posesjach nie robiło. Zamiast tego przyszli do nas. Pokaz trwał pięć minut. Obawiam się że gdybyśmy tego nie zrobili, to zabawa z petardami w wykonaniu mieszkańców miasta trwałaby co najmniej do godziny 2.30 – oświadczył burmistrz.
Nie minął rok i okazuje się, że sztucznych ogni podczas miejskiego Sylwestra jednak nie będzie.

– Ze względu na oszczędności i żeby już nie przesadzać, pokazu w tym roku nie będzie To też dlatego, że mieliśmy dużo skarg związanych z hukiem i z tym, że przez to zwierzęta się męczą. Cóż, zobaczymy, czy jak my nie zrobimy pokazu sztucznych ogni, w mieście będzie cisza – ogłosił Bogusław Kmieć na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

W tym roku tradycyjnie zabawa sylwestrowa odbędzie się na miejskim placu targowym. Na imprezie wystąpi Capitan Folk – znany zespół disco polo, który w swej muzyce łączy nurty biesiadne i wojskowe.
Capitan Folk gwiazdą miejskiego Sylwestra w Sędziszowie Małopolskim
Capitan Folk.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.