Zadbać o pieszych i rowerzystów na Witosa

Zadbać o pieszych i rowerzystów na Witosa

Wszystko wskazuje, że powstanie stacji kolejowej „Sędziszów Młp. Wschodni” zwiększy ruch pieszych i rowerzystów, którzy ulicami Witosa i Grunwaldzką będą zmierzać na pociąg.
Czy w rejonie przystanku kolejowego powstanie infrastruktura, dzięki której okoliczni mieszkańcy będą mogli się bezpiecznie przemieszczać?

Pytał o to radny miejski, Jerzy Baran:

– Budowa przystanku kolejowego postępuje. Pewnie w niedługim czasie ta inwestycja zostanie zakończona. Jest ona bardzo potrzebna. Natomiast może się zrobić problem w obrębie tego obiektu. Wszystko wskazuje bowiem, że wygeneruje on większy ruch, szczególnie pieszych.

I o ile ulica Grunwaldzka ma zapewniony chodnik od strony drogi krajowej nr 94, to ulica Witosa już nie. A ten odcinek jest wyjątkowo niebezpieczny, jest bardzo duży ruch samochodów – alarmował Jerzy Baran na ostatniej sesji Rady Miejskiej.
Co na to burmistrz Bogusław Kmieć?

– Rzeczywiście ten temat jak najbardziej jest pilny. Tym bardziej, że po wybudowaniu przystanku część mieszkańców, też gminy Iwierzyce, będzie miała blisko do kolei. Ulica Witosa to droga powiatowa. Przekazaliśmy jej zarządcy stosowną kwotę na opracowanie dokumentacji na tą ulicę. Będziemy również rozmawiali na temat dokończenia ulicy Grunwaldzkiej.

Starostwo chce tak przeprojektować ten odcinek, żeby usytuować zatokę przystankową po stronie, gdzie ma powstać chodnik. Czy tam zmieści się jeszcze ścieżka rowerowa, biorąc pod uwagę ogrodzenia? Nie sądzę – zaznaczył burmistrz.
Zadbać o pieszych i rowerzystów na Witosa
Grafika: Google Maps.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.