Zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku

Zamknęli go w garażu, szczuli psem i grozili "bronią"
Zdjęcie ilustracyjne.

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku, który miał miejsce 11. dni temu w Sędziszowie Młp. To 50-letni mieszkaniec miasta.

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotni (19.03) wieczór. Po godzinie 21 dyżurny ropczyckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że na poboczu ulicy Potokowej leży ciało mężczyzny.
Na miejscu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach funkcjonariusze wykonali czynności procesowe. Ślady wskazywały, że mężczyzna mógł zostać potrącony przez samochód.

Wnikliwa analiza zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów oraz ustalenia operacyjne doprowadziły do wytypowania sprawcy.

W minioną sobotę (26.03) funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego mieszkańca Sędziszowa Małopolskiego. Zabezpieczono też jego pojazd marki Opel.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty. Za spowodowanie śmierci pieszego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Ropczycach aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.