Zmarł ks. Marian Kujda. Pochodził ze Szkodnej

Zmarł ks. Marian Kujda. Pochodził ze Szkodnej

Zmarł ks. Marian Kujda, proboszcz parafii Borusowa. Pochodził ze Szkodnej, był bratem gospodarza tego sołectwa, Jana Kujdy. Miał 63 lata.

Ks. Marian Kujda urodził się 15 sierpnia 1959 roku w Szkodnej, jako syn Władysława i Janiny, Maturę zdał w 1978 roku w Sędziszowie Małopolskim.
Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów, 27 maja 1984 roku otrzymał święcenia kapłańskie.

Jako wikariusz pracował w wielu parafiach. Między innymi w powiecie mieleckim: Wadowice Dolne (1992-94) i p.w. Ducha Świętego w Mielcu (1995-96).

15 września 2003 roku został proboszczem parafii p.w. św. Michała Archanioła w Wierchomli Wielkiej. Urząd ten pełnił przez dwa lata. Z dniem 14 sierpnia 2009 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej. Zmarł w poniedziałek (17.10).
Jego pogrzeb odbędzie się w piątek (21.10). Msza św. będzie celebrowana w kościele w Borusowej, o godz. 13. Następnie ciało śp. ks. Mariana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Zmarł ks. Marian Kujda. Pochodził ze Szkodnej
Ks. Marian Kujda  (1959-2022). Fot.: tarnow.gosc.pl
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.