Basia Kawa zagra na urodzinach Sędziszowa Młp.

Basia Kawa z Sędziszowa Młp. w Dzień Dobry TVN

W niedzielę (28.02), o godzinie 18 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp. wystąpi Basia Kawa, znana skrzypaczka. Wstęp jest wolny.

Koncert artystki odbędzie się z okazji 539. rocznicy nadania praw miejskich Sędziszowowi Młp.
Basia Kawa wychowała się w Sędziszowie Młp. Obecnie mieszka w Gdańsku, gdzie pod okiem specjalistów doskonali swoje umiejętności.

Dziś artystka koncertuje po całej Polsce i poza jej granicami. Jest właścicielką jedynych w Polsce elektrycznych, pięciostrunowych, spersonalizowanych dla niej skrzypiec skonstruowanych w Stanach Zjednoczonych przez Johna Jordana.

– Skrzypce często kojarzą się z instrumentem spokojnym, lirycznym, czasem nawet nudnym. Ja chcę to oblicze odczarować, bo skrzypce mają w sobie niesamowitą moc i energię. Stąd tytuł mojego kawałka „Violin in fire”. Chcę dzięki niemu pokazać „ogień”, który drzemie w tym instrumencie – wyjaśniała sędziszowianka.
Pytana o to, w czym tkwi fenomen skrzypiec elektrycznych, Basia Kawa odpowiada:

– Mogę dzięki nim dowolnie modyfikować brzmienie. Skrzypce mogą brzmieć słodko, gorzko, rockowo, chropowato. „Dopinam” różne efekty, bo mam swój przester. Mogę więc dużo więcej niż w przypadku skrzypiec klasycznych. Wymaga to cierpliwości i wytrwałości. Bez tego nie da się uzyskać zadowalającego poziomu gry. Jednak za każdym razem, kiedy zadaję sobie pytanie, co chcę robić w życiu, odpowiadam: śpiewać, grać na skrzypcach, pisać piosenki i koncertować. Jest to co coś, co mnie fascynuje i co uwielbiam.
Basia Kawa zagra na urodzinach Sędziszowa Młp.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.