Basia Kawa zagra na urodzinach Sędziszowa Młp.

Basia Kawa z Sędziszowa Młp. w Dzień Dobry TVN

W niedzielę (28.02), o godzinie 18 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp. wystąpi Basia Kawa, znana skrzypaczka. Wstęp jest wolny.

Koncert artystki odbędzie się z okazji 539. rocznicy nadania praw miejskich Sędziszowowi Młp.
Basia Kawa wychowała się w Sędziszowie Młp. Obecnie mieszka w Gdańsku, gdzie pod okiem specjalistów doskonali swoje umiejętności.

Dziś artystka koncertuje po całej Polsce i poza jej granicami. Jest właścicielką jedynych w Polsce elektrycznych, pięciostrunowych, spersonalizowanych dla niej skrzypiec skonstruowanych w Stanach Zjednoczonych przez Johna Jordana.

– Skrzypce często kojarzą się z instrumentem spokojnym, lirycznym, czasem nawet nudnym. Ja chcę to oblicze odczarować, bo skrzypce mają w sobie niesamowitą moc i energię. Stąd tytuł mojego kawałka „Violin in fire”. Chcę dzięki niemu pokazać „ogień”, który drzemie w tym instrumencie – wyjaśniała sędziszowianka.
Pytana o to, w czym tkwi fenomen skrzypiec elektrycznych, Basia Kawa odpowiada:

– Mogę dzięki nim dowolnie modyfikować brzmienie. Skrzypce mogą brzmieć słodko, gorzko, rockowo, chropowato. „Dopinam” różne efekty, bo mam swój przester. Mogę więc dużo więcej niż w przypadku skrzypiec klasycznych. Wymaga to cierpliwości i wytrwałości. Bez tego nie da się uzyskać zadowalającego poziomu gry. Jednak za każdym razem, kiedy zadaję sobie pytanie, co chcę robić w życiu, odpowiadam: śpiewać, grać na skrzypcach, pisać piosenki i koncertować. Jest to co coś, co mnie fascynuje i co uwielbiam.
Basia Kawa zagra na urodzinach Sędziszowa Młp.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.