Jakie koszty świątecznej iluminacji Sędziszowa Młp.? Burmistrz zdradza kwoty

Magia na Rynku w Sędziszowie Młp. "Piękne to nasze miasteczko" [ZDJĘCIA]

Na temat kosztów świątecznej iluminacji Sędziszowa Małopolskiego krążą legendy. W sieci pojawiają się ogromne  kwoty. Burmistrz Bogusław Kmieć dementuje te informacje.

Sędziszów Młp. nie zrezygnował ze świątecznej iluminacji. Na Rynku jest między innymi duża choinka i świetlisty Mikołaj na… motocyklu. Udekorowano też plac przed Ratuszem oraz ulice miasta.
Ile to będzie kosztowało podatników? W sieci pojawiły się kwoty, które szokują.Na ostatniej sesji Rady Miejskiej skomentował to burmistrz Kmieć:

– Świąteczna iluminacja miasta nie będzie się wiązała się z dużym z zużyciem energii ze względu na to, że wszystkie te oświetlenia są LED-owe. Niemniej jednak poprosiłem firmę, która zainstalowała nam to oświecenie, o pokazanie kosztów zużytej energii – mówił burmistrz.

– A więc wszystkie to moc wszystkich urządzeń to około 5 kW. Czas eksploatacji to dwa miesiące po 12 godzin na dobę. Koszt oświetlenia, które zostały wyliczony, to 2 520 zł brutto. Nie są to więc koszty, które gdzieś w przestrzeni publicznej się gdzieś pojawiają. To nie jest w sumie duża kwota. I będzie pewnie niższa, bo wzorem lat ubiegłych chcemy prosić sponsorów, by także uczestniczyli finansowo w tym w tej iluminacji – dodał.
Czy "Ługi Wolickie" staną się atrakcją turystyczną?
Burmistrz Bogusław Kmieć.

Sędziszów Młp., podobnie jak inne samorządy, zastosowały się do rządowych dyrektyw dotyczących uzyskania w grudniu 10 procent oszczędności na zużyciu energii elektrycznej w stosunku do średniej w latach 2018-19. Cięcia dotkną budynki użyteczności oraz przede wszystkim oświetlenie uliczne.

Skrócą czas oświetlenia sędziszowskich ulic
Natomiast cięcia nie dotkną świątecznych światełek, którymi Sędziszów Młp. szczyci się od lat. Rok temu miasto uznano za „Świetlistą Stolicę Podkarpacia”, a wcześniej okazało się najlepsze w kraju.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.