Mieszkanka oszukana przy zakupie węgla

Ratusz bada zapotrzebowanie na tani węgiel

Ponad pięć tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która za pośrednictwem jednego z portali internetowych „zakupiła” trzy tony węgla.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zgłosiła się kobieta, która powiadomiła, że została oszukana. Z jej relacji wynikało, że na jednym z portali internetowych znalazła ofertę sprzedaży węgla.
Zakupiła więc trzy tony o wartości ponad pięciu złotych. Od transakcji, która miała miejsce w okresie letnim, minęło kilka miesięcy, a kobieta nie otrzymała, ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność i rozwagę podczas zakupów internetowych. Dokonując zakupu dokładnie sprawdzajmy oferty i wiarygodność firmy, która jest oferentem towaru. Dotyczy to też strony internetowej sprzedawcy i platformy sprzedażowych, które mogą być fałszywe.
Mieszkanka powiatu straciła 300 tysięcy złotych

Wybierajmy również sposób zapłaty przy odbiorze towaru. Jeśli jedyną opcją jest zapłata on-line, sprawdźmy, czy połączenie z bankowością internetową jest bezpieczne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.