Mieszkanka oszukana przy zakupie węgla

Ratusz bada zapotrzebowanie na tani węgiel

Ponad pięć tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która za pośrednictwem jednego z portali internetowych „zakupiła” trzy tony węgla.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zgłosiła się kobieta, która powiadomiła, że została oszukana. Z jej relacji wynikało, że na jednym z portali internetowych znalazła ofertę sprzedaży węgla.
Zakupiła więc trzy tony o wartości ponad pięciu złotych. Od transakcji, która miała miejsce w okresie letnim, minęło kilka miesięcy, a kobieta nie otrzymała, ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność i rozwagę podczas zakupów internetowych. Dokonując zakupu dokładnie sprawdzajmy oferty i wiarygodność firmy, która jest oferentem towaru. Dotyczy to też strony internetowej sprzedawcy i platformy sprzedażowych, które mogą być fałszywe.
Mieszkanka powiatu straciła 300 tysięcy złotych

Wybierajmy również sposób zapłaty przy odbiorze towaru. Jeśli jedyną opcją jest zapłata on-line, sprawdźmy, czy połączenie z bankowością internetową jest bezpieczne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.