Pani Emilia Czaja ze Szkodnej skończyła sto lat

Pani Emilia Czaja ze Szkodnej skończyła sto lat

Pani Emilia Czaja ze Szkodnej skończyła sto lat i jest jedną z najstarszych mieszkanek gminy Sędziszów Młp. Okrągłe urodziny jubilatka obchodziła w poniedziałek (14.03).

Pani Emilia Czaja urodziła się 14 marca 1922 roku w Szkodnej, jako córka Zofii i Michała. Miała sześcioro rodzeństwa. Od młodych lat pracowała w gospodarstwie: najpierw u rodziców, potem w swoim.
Tuż po wojnie, 13 czerwca 1945 wyszła za mąż za Antoniego Czaję. Urodziła i wychowała ośmioro dzieci. Wdową została w 1985 r. Doczekała się 13 wnuków i 28 prawnuków.

Pani Emilia Czaja ze Szkodnej skończyła sto lat

Od około 2019 r. mieszka z synem Józefem w miejscowości Olchowa. Z okazji setnych urodzin odwiedził ją tam burmistrz Sędziszowa Młp., Bogusław Kmieć wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej, Markiem Pająkiem, oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, Agnieszką Saj.
Goście złożyli jubilatce życzenia, wręczając kwiaty, tort oraz okolicznościowy list gratulacyjny. Nie zabrakło również życzeń składanych pani Emilii przez licznie zgromadzoną rodzinę. W jej intencji odbyła się również msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Olchowej.

Dostojnej Jubilatce składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia a także sił na kolejne lata w otoczeniu pełnym troski, życzliwości, wdzięczności i miłości najbliższych.

Pani Emilia Czaja ze Szkodnej skończyła sto lat
Pani Emila Czaja to szósta, aktualnie jedna z najstarszych mieszkanek gminy Sędziszów Młp.

  • 27 grudnia 2021 r. swoje 102 urodziny obchodziła Honorata Miś z Boreczku.
  • 13 lutego 2021 r. 101 lat ukończyła Bronisława Czapka z Boreczku.
  • 16 kwietnia 2021 r. 101 urodziny świętowała Stefania Grzech z Czarnej Sędziszowskiej.
  • 9 sierpnia 2021 r. 100 urodziny obchodziła Zofia Ochał z Zagorzyc.
  • 5 stycznia 2022 r. sto lat skończyła Zofia Białek z Sędziszowa Młp.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.